Nastavljen loš niz Sutjeske, Cibona slavila u Nikšiću

20 komentar(a)
Aleksa Popović, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 07.11.2015. 19:47h

Nastavljen je rezultatsko posrtanje Sutjeske, koja je poražena od Cibone pred svojim navijačima.

Nikšićanima je ovo peti vezani neuspjeh i ostali su na dnu tabele.

Korektno je igrao domaćin tri četvrtine, ali su sredinom posljednjeg perioda Zagrepčani napravili seriju 11:1, odlijepili se na 73:64 i povratka za ekipu Dušana Dubljevića više nije bilo.

Najbolji period igre Nikšićani su imali od 24. do 27. minuta, kada su serijom 11:2 od minus pet (44:49) stigli do 55:51.

Činilo se da su tada uhvatili pravi ritam, da su došli do željene igre.

Nažalost, tada je stvari u svoje ruke uzeo Džejms Florens, koji je vezao tri trojke i vratio prednost svom timu (59:62).

Igra koš za koš do 34. minuta, kada su se Zagrepčani odlijepili i stigli do novog trijumfa.

Junak pobjede Cibone bio je Florens, koji je 20 od 26 poena dao u drugom poluvremenu.

Ante Žižić ga je pratio sa 21 poenom (10-10 za dva).

Kod Sutjeske, dvocifreni su bili Draško Albijanić (16) i Nikola Pavlićević (13).

Sutjeske - Cibona 68:80 (19:20, 21:24, 19:18, 9:18)

Nikšić - Dvorana: SC „Nikšića”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Obradović (BiH), Maričić (Srbija), Mitrovski (Makedonija).

Sutjeska: Pavlićević 13, Ćalasan 3 (2-0), Mugoša 5, Albijanić 16, Spasojević 9 (6-4), Popović 7 (2-2), Čvorović, Korać 8 (2-1), Žižić, Pavić, Vranješ 7, Šalić.

Cibona: Florens 26 (5-3), Šiško, Rozić 6, Jagodić-Kuridža 15 (3-2), Slavica, Mandić, Mavra, Joksimović 10 (4-3), Andrija Žižić 2, Ante Žižić 21 (2-1), Siriščević.