Ispustile dobijen meč: Budućnost pala u Bugarskoj nakon dva produžetka

58 pregleda 1 komentar(a)
ŽKK Budućnost, Foto: ŽKK Budućnost
Ažurirano: 28.11.2018. 19:04h

Ni u trećem pokušaju košarkašice Budućnost Bemaxa nijesu upisale pobjedu u gostima u dosadašnjem toku WABA lige - izabranice Gorana Boškovića su nakon dva produžetka izgubile u Montani od istoimenog bugarskog tima sa 102:100, u utakmici sedmog kola WABA lige.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 74:74, a pobjednika nije bilo ni nakon dodatnih pet minuta (87:87).

Šampion WABA lige je imao šansu za pobjedu u regularnom toku, ali je Milena Jakšić promašila oba slobodna bacanja osam sekundije prije kraja za vođstvo od 76:74.

Podgoričanke su na tri minuta i 40 sekundi prije kraja drugog produžetka imale osam poena prednosti (95:87), ali nijesu uspjele da sačuvaju prednost do kraja, a pobjedonosni koš za domaće postigla je Hristina Ivanova 11 sekundi prije kraja kada je pogodila za 102:100...

U podgoričkom timu bolje od ostalih bile su Nikolina Babić sa 26 i Anđelika Mitrašinović sa 20 poena.

Bugarski tim do pobjede vodile su Dimana Georgijeva sa 21 i Hristina Ivanovna sa 20, Tejlor Manuel dodala je 19, a poen manje Olga Dubrovina.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 5. decembra, u Podgorici igrati sa Trešnjevkom.