Orlando poražen, Vučević odličan

4 komentar(a)
Vučević, Foto: Beta/AP Photo/Andrew Medichini
Ažurirano: 31.10.2015. 08:18h

Nikola Vučević je imao odličnu rolu, ali je njegov Orlando, nakon dva produžetka, poražen od Oklahome 139:136. Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 117:117, a pobjednika nije bilo ni nakon dodatnih pet minuta 126:126.

Vučević je na parketu proveo 45 minuta, a meč završio sa 26 poena (šut iz igre 14-10, sa linije bacanja 8-6), sedam skokova, pet blokada i asistencijom. U poraženom timu efikasniji od Vučevića je bio samo Tobijas Heris sa 30 koševa.

U spektakularnom meču na Floridi, Orlando je vodio i sa 18 poena razlike, ali je Oklahoma posljednju četvrtinu dobila sa 42:14 i do produžetka je došla pogotkom Vestbruka skoro sa pola terena.

“Oni nisu imali tajm auta, a mi nismo bili svjesni toga. Vestburk je krenuo i dao tu trojku dok smo mi slavili, što je potpuno neprihvatljivo i neprofesionalno, moraćemo time da se pozabavimo“, bio je ljut trener Medžika Skot Skajls.

U dva produžetka Rasel Vestbruk je ukupno ubacio 14 poena, a Kevin Djurent je na kraju drugog produžetka lupio dvije rampe i spriječio dodatnih pet minuta.

“Igrali su ekstremno čvrsto, ali uzvratili smo i kontrolisali smo meč u drugom poluvremenu. Ova utakmica mnogo mi je pomogla, dva produžetka, moram da se naviknem na sve ponovo“, rekao je Djurent, koji se vratio poslije povrede na startu ove sezone.

Vestbruk je na kraju imao 48 poena, 11 skokova, osam asistencija, dok je Djurent ubacio 43 poena.

Viktor Oladipo mogao je da bude heroj Orlanda – dao je koš za vođstvo prije Vestburkovog šuta za izjednačenje, trojkom je izborio drugi produžetak, ali na kraju nije bilo dovoljno za pobjedu, iako je ostvario tripl-dabl – 21 poen, 13 skokova i 10 asistencija.

Minesota je u gostima savladala Denver 95:78, a u timu Vulvsa i dalje nema Nikole Pekovića, koji se još uvijek nije oporavio od povrede.

Podgoričanin sa španskim pasošem, Nikola Mirotić je bio veoma dobar u porazu svog Čikaga, u gostima, od Detroita sa 98:94, nakon produžetka.

Mirotić je za 38 i po minuta igre uknjižio 22 poena (šut za dva poena 6-4, za tri 8-3, sa linije bacanja 6-5), šest skokova i dvije ukradene lopte.

U reprizi finala Zapada iz prošle sezone, Golden Stejt, predvođen Stefom Karijem sa 25 poena, sedam skokova i šest asistencija, je dobio Hjuston 112:92.

Klivlend je dobio Majami 102:92, a Lebron Džejms odigrao je sjajno protiv bivšeg kluba – 29 poena (13-19 iz igre), pet skokova i četiri asistencije. Pratio ga je Kevin Lav sa 24 poena, 14 skokova i pet asistencija.

“Kevin Lav je naša žiža – želimo da Kev shvati koliko je sjajan i koliko je dobar za naš tim. I večeras je pokazao zašto je jedan od najboljih krilnih centara u ligi“, rekao je Džejms.

Kod Hita je najbolji bio Dvejn Vejd sa 25 poena, a Kris Boš imao je 16 poena.

Klivlend - Majami 102:92 Džejms 29 p, Lav 24 p - Vejd 25 p, Boš 16 p

Orlando - Oklahoma siti 136:139 (nakon dva produžetka) Heris 30 p, Vučević 26 p - Vestbruk 48 p, Djurent 43 p

Filadelfija - Juta 71:99 Grent 12 p, Stauskas 12 p - Fejvors 20 p

Boston - Toronto 103:113 Tomas 25 p - Derozan 23 p, Ros 21 p, Kerols 21 p

Detroit - Čikago 98:94 (produžetak) Moris 26 p, Džekson 22 p - Batler 23 p, Mirotić 22 p

Atlanta - Šarlot 97:94 Bazemor 19 p, Horford 18, Milsap 18 p - Barum 14 p

Milvoki - Vašington 113:118 Antetokumpo 27 p, Monro 22 p - Bil 26 p, Sešns 23 p

San Antonio - Bruklin 102:75 Lenard 16 p - Lopes 17 p

Denver - Minesota 78:95 Mudiaj 15 p, Barton 14 p - Tauns 28 p, Vigins 18 p

Hjuston - Golden stejt 92:112 Harel 17 p, Harden 16 p - Kari 25 p

Sakramento - Los Anđeles Lejkers 132:114 Kazins 21 p, Rondo 21 p - Klarkson 22 p

Finiks - Portland 110:92 Bledso 22 p, Najt 18 p - Lilard 24 p