Fenerbahče bolji od Reala, debakl Zvezde u Rusiji

2 komentar(a)
Bogdan Bogdanović, Foto: Fenerbahce.org
Ažurirano: 30.10.2015. 21:54h

Poslije šokantnih poraza od Strazbura u Evroligi (70:91) i Konje u nacionalnom šampionatu (73:74), Fenerbahče se vratio na pravi kolosjek u duelu sa prvakom Evrope - tim Željka Obradovića je pred 12.886 gledalaca u “Ulker areni” porazio Real Madrid (77:66).

“Žuto-crni” su dominirali tokom čitavog meča, dozvolili “merengesima” da samo tri puta izjednače, i to u 1. četvrtini, pa se pitanje pobjednika nije postavljalo.

Najefikasniji su bili bivši NBA igrači Ekpe Judo i Luiđi Datome (po 15), kao i budući član najjače lige svijeta, Bogdan Bogdanović (12).

U poraženom timu je samo Felipe Rejes imao dvocifren broj poena - 15.

Crvena zvezda je doživjela još jedan debakl, ovog puta u Rusiji. Beograđani su vodili 17:10, ali je Himki serijom 41:13 već do poluvremena stekao ogromnu prednost i riješio sve.

Ni to nije bio kraj muka za izabranike Dejana Radonjića, pošto su domaći konstantno povećavali prednost do rekordnih 91:49, da bi na kraju bilo 91:53.

Marko Todorović je za Himki upisao devet koševa i po tri blokade i skoka, a Tajris Rajs šest asistencija, pet pogodaka, četiri izgubljene, tri ukradene i dvije uhvaćene lopte.

Milko Bjelica je postigao 10 poena u porazu Darušafake od Unikahe (69:81), a Nemanja Đurišić tri u neuspjehu Zjelone Gore kući od Lokomotive Kubanj (75:83).