Gasol dominirao, Atlanta utišala Njujork

Džef Tig, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.10.2015. 07:01h

Mark Gasol postigao je osam od svojih 20 poena u posljednjoj četvrtini, a Džef Grin ubacio šest u posljednja četiri minuta, pa je Memfis preokrenuo tok utakmice protiv Indijane u gostima i ostvario prvu pobjedu u ligi - 112:103.

Gosti su u prvoj četvrtini imali 15 poena prednosti, a u finišu treće bili na minus osam, da bi u posljednjem periodu pokazali zašto su u predsezoni bili najefikasniji tim lige. Zatrpali su koš Indijane (39 poena) i sjajno reagovali nakon debakla na otvaranju sezone, protiv Klivlenda (76:116).

„Odigrali smo posljednjih pet minuta kako bi trebalo da igramo stalno. Mi smo ekipa koja naporno radi u odbrani i kada se stisnemo u defanzivi možemo da pokažemo šta znamo i u napadu“, kazao je Gasol, najefikasniji sa 20 poena.

Još sedam igrača Memfisa imalo je dvocifren učinak, dok je kod Indijane nedovoljan bio raspoloženi trio Hil – Majls – Džodrž.

Klipersi su „oduvali“ Dalas 104:88 i ostvarili drugu pobjedu. Blejk Grifin je blistao sa 26 poena, imao je i 10 skokova, dok je pod obručima dominirao Deandre Džordan, koji je uhvatio 15 lopti. Džordan je minulog ljeta bio jednom nogom u Dalasu, ali su ga čelnici Klipersa ubijedili da ostane u Los Anđelesu. I nisu pogriješili..

„Bio je ovo važan meč za njega, poslije svega što se dogodilo. Odlično je izdržao taj pritisak“, kazao je trener Klipersa Dok Rivers.

Bez dvojice startnih bekova, povrijeđenih Vilijamsa i Metjusa, Dalas nije bio ni blizu iznenađenja.

Njujork je počeo sezonu pobjedom nad Milvokijem, ali je sinoć naletio na Atlantu, koja je odigrala u ritmu iz prošle sezone, kada je bila jedan od najboljih timova Istoka.

Džef Tig je vodio „jastrebove“ sa 23 poena, pratili su ga Al Horford i Kajl Korver. U domaćem timu, Karmelo Entoni bio je najefikasniji sa 25 poena, ali je potrošio mnogo lopti (10-27) iz igre.

Indijana – Memfis 103:112

Hil 20, Majls 18, Džordž 18 – Gasol 20, Konli 13 poena i 10 asistencija, Udrih 13

Njujork – Atlanta 101:112