Barsa izgorjela u izmirskom grotlu, Zvezda lako sa Strazburom, Bjelica junak

Kolton Ajverson, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 15.10.2015. 21:02h

U grotlu jedne od najvrelijih dvorana na svijetu je izgorjela i velika Barselona - pred 4.850 bučnih navijača u Izmiru, Karšijaka je šokirala Katalonce i slavila sa 71:62.

Klub koji je lani napravio senzaciju i postao prvak Turske je pokazao da je moćan i bez nekoliko nosilaca igre od prošle sezone.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Karšijaka je sve riješila u 3. četvrtini, koju je dobila sa 25:11 i stekla nedostižnih plus 16 (54:38) pred posljednjih 10 minuta.

Gosti su u finišu nekoliko puta prišli na jednocifrenu razliku, ali nisu mogli do preokreta. Nisu ga ni zaslužili...

U domaćem timu je najbolji bio bivši centar Laboral Kuće, Amerikanac Kolton Ajverson, sa 16 poena i osam skokova, dok je u redovima "blaugrane" odskočio Džastin Doelman sa 14 koševa i sedam uhvaćenih lopti.

Crvena zvezda je bez ikakvih problema savladala Strazbur u "Kombank areni" (81:59).

Majk Cirbes je bio najbolji u timu Dejana Radonjića sa 18 pogodaka, dok je crnogorski reprezentativac Vladimir Golubović dao 12 poena za Francuze.

Meč koji je trebalo da bude derbi večeri to nije bio - CSKA je uništio Makabi (100:69).

Listu osam igrača koji su ubacili makar sedam poena za domaći tim je predvodio Nando de Kolo (17).

Isti učinak je u redovima Ponosa Izraela imao nekadašnji igrač Lejkersa, Džordan Farmar, dok je Tejlor Ročesti dao 14 koševa.

Darušafaka je u debiju u Evroligi u Istanbulu savladala Dinamo Sasari nakon produžetka (83:74), a dodatnih pet minuta je trojkom 16 sekundi prije kraja izborio Milko Bjelica.

Crnogorski internacionalac je meč završio sa 15 pogodaka i sedam skokova.

Grupa A

Crvena zvezda - Strazbur 81:59 (19:20, 24:12, 19:16, 19:11)

Petak

Fenerbahče - Bajern (18.45)

Himki - Real Madrid (19)

Grupa B

Olimpijakos - Cedevita 76:61 (21:20, 17:15, 19:13, 19:13)

Petak

Limož - Anadolu Efes (20.45)

Emporio Armani - Laboral Kuća (20.45)

Grupa C

Karšijaka - Barselona 71:62 (18:18, 11:9, 25:11, 17:24)

Petak

Lokomotiva Kubanj - Panatinaikos (17)

Zjelona Gora - Žalgiris (19)

Grupa D

CSKA - Makabi 100:69 (29:20, 15:9, 29:19, 27:21)

Darušafaka - Dinamo Sasari 83:74 - nakon produžetka (15:19, 17:12, 14:19, 20:16, 17:8)

Unikaha - Brose baskets 76:71 (18:18, 18:16, 27:15, 13:22)