1 komentar(a)
Teodo, Foto: Facebook
Ažurirano: 14.10.2015. 19:10h

Crnogorski derbi na startu Balkanske lige pripao je Tivćanima.

Već nakon prvih 10 minuta mogao se naslutiti konačan pobjednik, jer je Teodo stekao 10 poena viška.

U drugoj četvrtini ravnopravna igra, a domaćin je potpuno dotučen u trećem periodu.

Teodo je odličnom igrom došao do plus 23 (62:39).

Mašan Vrbica je predvodio goste sa 16 poena i sedam asistencija, Manuel Džonson je dodao 15 (devet skokova), a Miloš Đurišić 13.

Sreten Knežević (14) i Petar Jovanović (14) su bili najbolji u poraženom timu.

Mornar se sa dva boda vraća sa teškog gostovanja iz Đevđelije.

Barani su prikazali odličnu igru i savladali su domaći Kožuv.

Samo u drugoj četvrtini Makedonci su uspijevali da pariraju, dok je ostatak meča protekao u potpunoj dominaciji ekipe Đorđija Pavićević.

Iskusni Balša Radunović je sa 20 poena (tri trojke) predvodio Mornar, a dvocifreni su još bili Marko Mijović (11, tri trojke), Marko Perović (10, 6-4 za dva) i Miloš Lopičić (10, 5-5 dvojke).

Kod domaćina istakli su se Brendon Pen (20, devet skokova) i Ratko Varda (19).

Lovćen - Teodo 55:78 (9:19, 19:20, 11:23, 16:16)

Cetinje - Dvorana: SRC „Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Z. Šutulović, Kaluđerović (Crna Gora), Kralj (BiH).

Lovćen: S, Knežević 14, Jovanović 14, Petrić 10, Tmušić, Vukčević 3, Koljević 6, Mlađan, Milić, Borilović 3, Ševaljević, V. Knežević 5, Vujović.

Teodo: Mičel 2, Đurišić 13, Vučurović 8, Subotić 5, Zejak 8, Arsić 4, Džonson 15, Krivokapić 7, Kruška, Vrbica 16, Kaluđerović, Šarić.

Kožuv - Mornar 63:79 (17:27, 22:15, 10:16, 14:21)

Đevđelija - Dvorana: „26. april”. Gledalaca: 500. Sudije: Cekov, Cvetkov, Horozov (Bugarska).

Kožuv: Pen 20, Delev, apostolov, Načevski 7, Brčkov 3, Jovanov, Delipetrov 4, Šterjov, Varda 19, Glavčev 2, Nešović 2, Sokolov.

Mornar: Damjanović 3, Čatmen 4, Milović, Radunović 20, Vujošević 9, Ćalić 5, Mijović 11, Miković 7, Perović 10, Lopičić 10, Hadžibegović, Despotović.