36 komentar(a)
Božo Đumić, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 13.10.2015. 20:52h

Sutjeska nije uspjela da napravi iznenađenje u duelu sa Partizanom u „Pioniru”.

Nikšićani su dobro odigrali u prvoj četvrtini, kada su imali dva poena viška (20:18).

Zahvaljujući Petru Aranitoviću, koji je vezao osam poena, domaćin je na isteku 15. minuta stigao do plus osam (32:24), a samo 120 sekundi kasnije bilo je 35:25, nakon što je Čedomir Vitkovac pogodio uz dodatno.

Do odlaska na odmor „crno-bijeli” su sačuvali dvocifrenu prednost (43:32).

Sve je riješeno u prva tri minuta nastavka, kada je Partizan sa četiri vezana poena Boža Đumića stekao maksimalnu prednost (47:32), nakon čega gosti nisu uspjeli da se vrate u meč.

Na startu posljednje dionice prišli su na minus pet (56:51), ali je nakon trojke Vitkovca i poena Andreja Milutinovića iz reketa Partizan opet stekao dvocifrenu prednost, čime je i definitivno stavljena tačka na utakmicu.

Draško Albijanić je sa 16 poena bio najefikasniji kod Sutjeske, a 15 je dao Nikola Pavlićević.

Dvocifren je još bio Dragan Kruščić (11).

Najbolji strijelac Nikšićana do sada Nemanja Vranješ nije imao šutersko veče.

Dao je svega četiri poena uz šut iz igre 10-1 (6-1 dvojke, 4-0 trojke).

U pobjedničkoj ekipi najbolji su bili Aleksandar Cvetković sa 21 košem (šest skokova, šest asistencija), a pratili su da Aranitović (13) i Vitkovac (13).

Partizan - Sutjeska 75:67 (18:20, 25:12, 13:17, 19:18)

Beograd - Dvorana: „Pionir”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Radović, Hordov, Radojković (Hrvatska).

Partizan: Cvetković 21 (2-2), Aranitović 13, Marinković 8 (2-1), Petrov, Vitkovac 13 (1-1), Đumić 4, Koprivica 3 (2-1), Perović 8, Magdevski, Glišić, Vrabac, Milutinović 5 (2-1).

Sutjeska: Pavlićević 15 (8-4), Đurović, Kruščić 11 (2-2), Ćalasan 6 (6-4), Mugoša, Albijanić 16 (4-4), Spasojević 8, Čvorović, Žižić 2, Pavić 3 (4-1), Vranješ 4 (2-2), Šalić 2.