Jokić slavio protiv Vučevića, Klivlend iznenadio, Finiks u posljednjoj sekundi pobijedio Milvoki

Vučević je postigao 16 poena i imao je osam skokova
1 komentar(a)
Nikola Vučević, Nikola Jokić, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 24.11.2018. 10:22h

U meču NBA lige odigranom u noći između petka i subote između Denvera i Orlanda i centarskom okršaju Nikola Vučević-Nikola Jokić, pobjedu su odnijeli košarkaši Nagetsa za koje nastupa centar iz Srbije - 112:87.

Vučević je postigao 16 poena i imao je osam skokova.

Jokić je ponovo odigrao utakmicu sa malim brojem poena, ali se istakao u drugim kategorijama.

Za 22 minuta na terenu, ubacio je šest poena uz 10 skokova, 11 asistencija i dvije ukradene lopte.

Srpski centar je sve poene ubacio u drugom poluvremenu, a zanimljivo da je u jednom trenutku bio blizu dabl-dabla, iako nije postigao nijedan poen.

U njegovoj ekipi, najefikasniji je bio Trej Lajls sa 22 poena, a Mejson Plamli je takođe upisao dabl-dabl od 15 poena i 11 skokova.

Kod Orlanda, najefikasniji je bio Terens Ros sa 18 poena.

Finiks Sansi koje sa klupe predvodi Igor Kokoškov su u dramatičnom meču savladali Milvoki Bakse sa116:114, pogotkom Džamala Kraforda na manje od sekund prije kraja.

Devin Buker je predvodio Sanse sa 29 poena i sedam asistencija, ruki DeAndre Ejton je ubacio 17 poena uz sedam skokova.

U poraženoj ekipi, Janis Antetokumbo je imao 35 poena i deset skokova, šut iz igre 14-16.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se Klivlend, koji je stigao do tek treće pobjede u sezoni, savladavši u gostima Filadelfiju 121:112.

Ovo je prvi poraz Siksersa na domaćem terenu nakon deset uzastopnih pobjeda. Presudili su im Rodni Hud sa 25, Kolin Sekston sa 23 i Džedi Osman sa 20 poena.

Detroit Pistonsi pobijedili su Hjuston Rokitse nakon produžetka sa 116:111.

Erik Gordon je pogotkom u posljednjoj sekundi donio Hjustonu izjednačenje (98:98) i odveo meč u produžetke.

Ipak, Pistonsi su bili bolji u dodatnih pet minuta, a najbolji u pobjedničkom timu bio je Blejk Grifin sa 28 poena i devet skokova, dok je Andre Dramond je upisao dabl-dabl sa 23 poena i 20 uhvaćenih lopti.

U Hjustonu, Klint Kapela je imao 29 poena i 21 skok, Džejms Harden je ubacio 33, Kris Pol 20 poena.

Šampion Golden Stejt ubjedljivo je savladao drugoplasirani tim Zapada Portland rezultatom 125:97.

Kevin Durent je ubacio 32, Klej Tompson poen manje, na drugoj strani Jusuf Nurkić je bio među najboljima sa 22 poena i osam skokova.

Los Anđeles Lejkersi su predvođeni LeBronom Džejmsom koji je postigao 22 poena i tome dodao 10 skokova i sedam asistencija trijumfovali protiv Jute 90:83.

San Antonio je pobijedio Indijanu 111:100, a najefikasniji kod Pejsersa bio je Bojan Bogdanović sa 21 poenom, Domantas Sabonis je pored 19 poena uhvatio i 16 lopti.

LaMarkus Oldridž je predvodio pobjedničku ekipu sa 33 poena i 14 skokova.

Boston je slavio u Atlanti 114:96, a među šestoricom igrača sa dvocifrenim brojem poena, prednjačili su Aron Bejns sa 16, Džejson Tejtum sa 14 i Kajri Irving sa 13 poena.

Toronto je savladao Vašington 125:107, a sa 27 poena i deset skokova u pobjedničkoj ekipi istakao se Kavaji Lenard.

Majami je bez slovenačkog reprezentativca Gorana Dragića bio bolji od Čikaga 103:96.

Njujork je preokretom u posljednoj četvrtini trijumfovao protiv Nju Orleansa 114:109.

Oklahoma je predvođena Raselom Vestbrukom kojij je postigao 30 poena i uz to imao 12 skokova i osam asistencija pobijedila Šarlot sa 109:104.