Podgoričani se prošetali kroz Celje

15 komentar(a)
Omar Kuk, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 11.10.2015. 16:51h

Budućnost Voli je uspješno preskočila gostovanje u Celju - „plavi” su lakše nego što se očekivalo savladali Tajfun.

Bila je ovo treća vezana, a ukupno četvrta pobjeda ove sezone za Podgoričane.

Jovović: Važna pobjeda za samopouzdanje >>>

Prva četvrtina protekla je u rezultatskoj klackalici, ekipe su se smjenjivale u vođstvu.

Ista situacija bila je i do 18. minuta, kada su kod rezultata 31:30 gosti na krilima Omara Kuka, koji je vezao dvije trojke, napravili seriju 12:2 i na veliki odmor otišli sa devet poena viška (33:42).

Još bolja igra Podgoričana na startu drugog poluvremena, napravili su seriju 12:3 i u 25. minutu došli do 54:36.

Već tada je slovenački šampuiona predao, a prednost „plavih” je rasla do plus 25 (72:47), koliko je bilo u 37. minutu nakon koša Aleksa Marića.

Blistali su Marić i Kuk sa dabl-dabl učinkom.

Reprezentativac Australije je upisao 20 poena, a uhvatio je i 10 lopti.

Amerikanac je dao 19 koševa (17 u prvom poluvremenu), a imao je i 11 asistencija.

Dvocifren je bio i Tadija Dragićević (12).

U poraženom timu jedni raspoložen za igru bio je centar Tomaž Bolčina (16).

Tajfun - Budućnost Voli 61:80 (17:17, 16:25, 12:16, 16:22)

Celje - Dvorana: „Golovec”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Radović, Herceg, Jovović (Hrvatska).

Tajfun: S. Šebič 4, M. Sebič, Držić 6 (1-1), Čebular 6 (2-2), Germek, Zimić 4, Bratož 7 (2-1), Klark 4, Ponjavić 8 (6-5), Drobnjak, Bolčina 16 (4-3), Parker 6.

Budućnost Voli: Su. Šehović 9 (1-0), Jaramaz 2 (2-2), Subotić 2, Se. Šehović 4, Čarapić 2 (2-2), Kuk 19, Baćović 3 (2-1), Ilić, Dragićević 12 (6-4), Marić 20 (5-2), Rikić 2 (2-2), Džozef 5.