Krka iznenadila Cedevitu, Olimpija umalo prokockala plus 18

1 komentar(a)
Matej Rojc, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 09.10.2015. 19:09h

Iznenađenje su pripredili košarkaši Krke, koji su pred svojim navijačima savladali Cedevitu (85:77).

Aktuelni vicešampion je vodio do 13. minuta, a kada je Igor Tratnik pogodio dva bacanja za 27:26, Slovenci do kraja meča nisu ispuštali prednost.

Prvu značajniju prednost, tim iz Novog mesta je ostvario u 27. minutu, kada stigao do 58:48.

Zagrepčani su uspjeli da se vrate u meč i povedu 60:59 u 32. minutu i prednost su čuvali do 180 sekundi prije kraja.

Kod rezultata 69:71, Krka je napravila seriju 9:2, povela 78:73, čime je stavljena tačka na duel.

Stefan Sinovec je predvodio Krku sa 19 poena i sedam skokova, a pratili su ga Jure Lalić (16, šest skokova), Matej Rojc (11) i Erjon Kastrati (11).

Kod Cedevite najefikasniji su bili Miro Bilan (14) i Džejkob Pulen (12).

Mega Leks je nakon prve četvrtine protiv MZT Skoplja imala 18 poena minusa (26:8), a li je na kraju stigla do ubledjivog trijumfa (82:70).

Blistao je Predrag Samardžijski sa dabl-dabl učinkom (22 poena, 10 skokova). Timoti Luvavu je ubacio 15, a Nikola Ivanović se oporavio od povrede i ubacio je 11 poena uz sedam asistencija.

Isti broj koševa dao je i Ognjen Jaramaz. Marko Ljubičić (16), Marko Luković (16) i Đorđe Drenovac (15) su bili najbolji kod Makedonaca.

Olimpija se ekspresno oporavila od poraza protiv Sutjeske i osvojila je bodove protiv Cibone u Zagrebu (79:75).

Ljubljančani su vodili tokom većeg dijela meča, a u 28. minutu su stigli do maksimalnih plus 18 (59:41).

Činilo se da je meč tada riješen, ali se „vukovi sa Tuškanca” nisu predavali i u 39. minutu su izjednačili (73:73).

Junak pobjede Slovenaca bio je iskusni plej Zek Rajt, koji je u samoj završnici realizovao četiri vezana bacanja.