Budućnost Voli rutinski sa Zadrom

Ognjen Čarapić, Foto: Savo Prelevic
Ažurirano: 09.10.2015. 16:53h

Budućnost Voli je nastavila tradiciju sjajnih rezultata protiv Zadra na svom terenu.

„Plavi” su osmi put uzastopno savladali tim iz Dalmacije, ovog puta to je izgledalo rutinski.

Samo u uvodna dva, tri minuta, gosti su parirali, a kako je vrijem odmicalo, prednost je rasla, pa je na isteku 9. minuta, poslije poena Divou Džozefa, na semaforu stajalo 24:13.

I u nastvaku se ništa nije mijenjalo, Podgoričani su dominirali, pa jue prednost u nekoliko navrata iznosila 14 poena, a na odmor je otišlo sa rezultatom 41:29.

Već tada je bilo jasno da treba da se desi čudo, pa da Zadrani uzmu bodove.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti, napravili su seriju 5:0 i prišli na 41:34.

Tada slijedi period sjajne igre crnogorskog šampiona.

Za nepunih šest minuta napravili su seriju 18:0, stigli do 59:34, nakon čega je uslijedila i definitivna predaja hrvatskog tima.

Konačan rezultat postavio je Lovre Bašić uspješnih šutom iza linije 6,75 metara.

Suad Šehović je opet bio najefikasniji kod Podgoričana sa 14 poena (trojke 4-3), a dvocifreni su još bili Tadija Dragićević (12) i Džozef (10, šest skokova).

U redovima Zadra, bolji od ostalih bili su Bašić (12) i Drago Pašalić (11, devet u prvoj četvrtini).

Budućnost Voli - Zadar 78:47 (24:15, 17:14, 21:8, 16:10)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Jovčić, Maričić, Nešković (Srbija).

Budućnost Voli: Suad Šehović 14 (1-1), Jaramaz 1 (2-1), Subotić 4, Sead Šehović 4, Čarapić 7 (2-2), Kuk 6 (4-3), Baćović 3 (2-1), Ilić 2, Dragićević 12 (4-4), Marić 7 (2-1), Rikić 8, Džozef 10 (4-3).

Zadar: Bašić 12 (2-1), Kouzi, Kraljević 8 (4-2), Šango, Širko, Špaleta 2, M. Ramljak 1 (2-1), Bošnjak 3, Marinković 4, Barać 6, I. Ramljak, Pašalić 11 (4-4).