Budućnost igrala samo poluvrijeme

Bojan Subotić, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 03.10.2015. 16:52h

Nastavljena je tradicija „stradanja” Budućnost Volija u mečevima sa Crvenom zvezdom u Beogradu.

Trebalo je da to bude derbi, ali je to samo bio u prvih 20 minuta, dok je u nastavku na terenu postojao samo jedan tim.

Bio je to 11. poraz Podgoričana u 12 mečeva koliko su odigrali sa aktuelnim šampionom u glavnom gradu Srbije.

Dobro su gosti igrali na startu meča, nisu dozovaljavali Beograđanima da se odlijepe, najviše zahvakljući Divou Džozefu, koji je ubacio osam poena, i kapitenu Suadu Šehoviću.

Sredinom druge četvrtine, Crvena zvezda je prvi put stigla do značajnije prednosti (35:27), ali je uslijedio sjajan odgovor „plavih”.

Napravili su seriju 10:1, koju je zaključio Aleksa Marić za potpuni preokret.

Da domaćin na veliki odmor ode sa prednošću, potrudio se Luka Mitrović, koji je bio precizan iza linije 6,75 metara.

Kako su izgledali na terenu u drugom poluvremenu, igrači crnogorskog šampiona su psihički ostali u svlačionici, dok su samo fizički bili na terenu.

Nisu uspjeli da odgovore na agresivnu odbranu Crvene zvezde. U trećoj četvrtini su dali samo sedam poena, od čege četiri iz igre i to preko Bojana Subotića u posljednjem minutu.

Beograđani su to iskoristili, odlijepili se na 59:44 i potom meč rutinski priveli kraju.

Suad Šehović i Divo su sa 10 poena bili jedni dvocifreni kod gostiju.

Crvenu zvezdu su predvodili Majk Cirbes (19, 7-7 za dva), Stefan Jović (11, osam asistencija) i Gal Mekel (10, sedam asistencija).

Crvena zvezda - Budućnost Voli 83:62 (23:20, 16:17, 20:7, 24:18)

Beograd - Dvorana: "Pionir". Gledalaca: 2.500. Sudije: Dožai, Herceg, Vovk (Hrvatska).

Crvena zvezda: Rebić 5, Tompson 7 (4-4), Dangubić 3, Mekel 10, Mitrović 9 (2-2), Lazić 2, Simonović 9, Skorcijanitis 7 (5-1), Nastić 1 (2-1), Gudurić, Jović 11 (2-2), Cirbes 19 (8-5).

Budućnost Voli: Su. Šehović 10 (6-4), Jaramaz 8 (2-1), Subotić 4, Se. Šehović 2, Čarapić 2, Kuk 2 (2-2), Baćović 2, Ilić 2, Dragićević 5 (4-3), Marić 8 (2-2), Rikić 7 (2-1), Džozef 10 (2-2).