Poraz od Himkija, Budućnost ni blizu iznenađenja u Podmoskovlju

166 pregleda 0 komentar(a)
erl klark, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 21.11.2018. 18:52h

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su sedmi poraz u Evroligi - izgubili su od Himkija u gostima 85:69.

Budućnost je bila daleko od iznenađenja u Podmoskovlju, domaći igrači iskoristili su veliki pad u igri i energiji "plavih" u drugoj četvrtini, odlijepili se na 15 razlike, a kasnije održavali prednost.

Aleksej Šved je bio najbolji i najefikasniji sa 22 poena, po sedam skokova i asistencija, odličan je bio i Džordan Miki sa 17 poena i osam skokova.

U timu Budućnosti, Erl Klark je imao 19 poena, dvocifren je bio Alen Omić sa deset.

Himki - Budućnost Voli 85:69 (18:17, 28:13, 20:24, 20:15)

Moskva - Dvorana: „Mitiši”. Gledalaca: 3.573. Sudije: Himenes (Španija), Šemeš (Izrael), Laurinavičijus (Litvanija).

Himki: Šved 22 (8-8), Bost 8 (2-2), Kroker 3, Vjalcev 7, Zajcev, Marković 12 (2-2), Monia 3, Gil 5 (2-1), Zubkov 4, Dženkins, Tomas 4, Miki 17 (5-3).

Budućnost Voli: Džekson 8 (2-2), Ivanović, Su. Šehović 6, E. Klark 19 (8-6), Barović, K. Klark 8 (2-1), Se. Šehović, Starovlah, Gordić 6, Omić 10 (2-2), Popović 4, Nikolić 8.

TOK MEČA

Četvrta četvrtina

Pogodio je Džekson trojku, vratio je Di Bost, pa Sergej Monja - 84:65.

Trojka Šveda - 75:60, Himki ide ka drugoj pobjedi. Miki za 77:60...

Imala je Budućnost šansu da se potpuno vrati, ali je dozvolila četiri ofanzivna skoka igračima Himkija, promašila dva napada, da bi Miki, košem uz faul, vratio na plus 12 - 70:58.

Koti Klark je spustio zaostatak na devet poena - 65:56.

Himki ima 11 poena prednosti - 65:54 uoči posljednjih deset minuta. Budućnost je u finišu preko Danila Nikolića i Erla Klarka spustila zaostatak, ali težak zadatak je pred odlučujuću četvrtinu...

Treća četvrtina

Prišla je Budućnost koliko-toliko, nakon dvije vezane trojke Nikolića - 63:52.

Bez problema Himki održava veliku prednost, 59:44.

Opet je Budućnost izgubila ritam, Himki kažnjava propuste u odbrani - Do Bost za tri i visokih 57:41.

Serija "plavih" 7:0 - 48:37.

Vjaljcev pogađa trojku za 48:30, a Erl Klark stiže do desetog poena - 48:32.

Budućnost Voli gubi od Himkija 45:30 na poluvremenu. U drugoj četvrtini domaći tim je napravio veliku razliku, taj period Himki je dobio sa 14 poena razlike.

Budućnost loše šutira i za dva i za tri (10 od 30).

Aleksej Šved ne forsira šut, već drži sve konce igre - 11 poena, pet asistencija i tri skoka.

Druga četvrtina

Dva faula imala je Budućnost, a Erl Klark je branio napad Šveda, koji je ubacio trojku - 45:30.

Šehović trojka iz ugla - 42:30.

Igra Budućnosti se raspala u drugoj četvrtini.

Ramenom ili glavom je slučajno ubacio loptu kroz obruč, zatim ukradena lopta i polaganje Markovića - 38:24.

Još jedna trojka Stefana Markovića, deset razlike za Himki - 34:24.

Plus devet za Himki - 31:22, problemi za Budućnost i u napadu i u odbrani.

Tri trojke Himkija u drugom periodu - 27:20, pogodio je i Stefan Marković.

Trojka Kotija Klarka - 24:20.

Šved sa osam metara - 24:17, prva osjetnija prednost domaćina.

Toni Kroker pogađa trojku za Himki - 21:17.

Nakon prvih 10 minuta, Himki vodi 18:17.

Prva četvrtina

Četiri zicera su promašili igrači Budućnosti - Barović je dobio dvije rampe, nije uspio ni Popović iz kontre, ali Šved ne pogađa posljednji šut.

Tri trojke Budućnosti - Gordić, Šehović, Erl Klark - 15:15.

Dosta koševa u prvom dijelu prve četvrtine, samo dva promašaja iz igre imaju domaći košarkaši - 15:12.

Dobro je Budućnost napadački ušla u meč, ali Šved pogađa prvu trojku preko Omića - 9:7.

Gordić otvara meč trojkom - 2:3.

Košarkaši Budućnost Volija gostuju Himkiju u meču osmog kola Evrolige.

Večerašnji rivali imaju isti skor nakon sedam mečeva, po jednu pobjedu i šest poraza.

Budućnost dolazi u dobrom ritmu, u nizu je od tri trijumfa, u prošlom kolu je savladala Baskoniju u Morači.

Himki je jedinu pobjedu ostvario na svom terenu protiv Gran Kanarije.

Domaćin će u večerašnjem meču biti u najjačem sastavu - Aleksej Šved, prvi strijelac ekipe i najbolji šuter u evropskoj košarci, spreman je za igru.