Prvi poraz Reala, Gudurić iščupao Fener, Efes ostavio Dačku na začelju

Olimpijakos je iskoristio neigranje Serhija Ljulja i Gustava Ajona i savladao "merengese" sa 88:83
66 pregleda 0 komentar(a)
Olimpijakos, Foto: Euroleague
Ažurirano: 22.11.2018. 21:25h

CSKA će sjutrašnji meč u "Morači" početi kao jedini neporaženi tim Evrolige, jer je prvak Evrope Real Madrid večeras izgubio u Pireju.

Olimpijakos je iskoristio neigranje Serhija Ljulja i Gustava Ajona i savladao "merengese" sa 88:83, uz 23 poena bivšeg igrača Partizana Najdžela Vilijams-Gosa i 20 (trojke 6-5) legendarnog Vasilisa Spanulisa.

Kod Madriđana je najefiksniji bio Džejsi Kerol (16), ali je najbolji bio Fakundo Kampaso sa 14 koševa i 13 asistencija.

Madriđane je sa skorom 8:1 dostigao Fenerbahče, koji je u uzbudljivom meču u Tel Avivu nanio Makabiju osmi poraz (74:70).

Kostas Slukas (18), Marko Gudurić (13) i Jan Veseli (11) su bili dvocifreni u redovima Fenera, a kod domaćih Anđelo Kalojaro (17) i Skoti Vilbekin (15).

Gudurić je bio igrač odluke, jer je pri rezultatu 57:57 preuzeo sve u svoje ruke i u seriji 12:5 dao 11 poena!

I nakon devetog kola Evrolige, na začelju će biti Darušafaka.

U istanbulskom derbiju, Anadolu Efes je savladao Dačku sa 93:88 i upisao sedmu pobjedu u elitnom takmičenju.

Tim Ergina Atamana je meč prelomio u 3. četvrtini, koju je dobio sa 32:14 i preokrenuo na 74:60.

Bilo je i 76:60, da bi uporni domaćin prišao na 86:83 na dva i po minuta do kraja. Sve dileme je minut kasnije otklonio Rodrig Bobua trojkom za 91:84.

Bobua je sa 24 poena bio najefikasniji igrač meča, dok su kod Darušafake odskočili Majkl Erik (18) i Žanis Peiners (15).