Težak poraz BiH od Finske

Malo ko je mogao da predvidi ovakav rezultat nakon velike pobjede tima Duška Ivanovića protiv Izraela
61 pregleda 1 komentar(a)
Duško Ivanović, Foto: Oslobodjenje.ba
Ažurirano: 09.09.2015. 14:53h

Malo ko je mogao da pretpostavi ovakav krah Bosine i Hercegovine na Eurobasketu, pogotovo nakon pobjede protiv Izraela u kojoj je izgledalo da tim Duška Ivanovića ima devet života.

Ali, uslijedio je debakl od Finske od čak 29 poena razlike (88:59), pa je BiH prolaz svela na minimum nakon što je upisala i treći poraz u četiri utakmice, nakon startnog od Poljske i očekivanog u duelu sa Francuskom.

Da će ovo biti loš dan za BiH vidjelo se u prvoj četvrtini, a koliko se pitala ova reprezentacija u utakmici sa Finskom govori i to da nijednom nije vodila.

Na poluvremenu je bilo 14 razlike za Fince, a razlika je išla i do maksimalnih plus 33 (72:42).

Džamar Vilson je predvodio pobjednika sa 16 poena, Peteri Koponen je dodao 14, a Mati Nutinen 13, uz osam skokova.

Kod BiH, novi centar Sutjeske Draško Albijanić je bio najefikasniji sa 14, a jedan manje je upisao junak iz duela sa Izraelcima Elmedin Kikanović.