Budućnost Voli osvojila trofej

62 pregleda 2 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Http://kkmetalac.org.rs/
Ažurirano: 07.09.2015. 20:01h

Dvije utakimice, dvije pobjede. To je učinak košarkaša Budućnost Volija na turniru u Valjevu.

Nakon Igokee, crnogorski šampion je u finalu savladao domaći Metalac i osvojio pehar na turniru „Valjevo 2015”.

Prva četvrtina protekla je u znaku Metalca, koji je uspio da nametne svoj ritam igre i nakon prvih 10 minuta stekne četiri poena viška (21:17).

Odgovorili su Podgoričani dobro na startu drugog periodu i u 15. minutu su preokrenuli (28:27).

Do odlaska na veliki odmor, Metalac je, ipak, uspio da sačuva prednost (37:38).

Mnogo Bolje izdanje Budućnost Volija u nastavku, odbrana je bila izuzetno agresivna, na šta Metalac nije našao odgovor. Prednost je konstantno rasla do konačnih 77:66.

Četiri igrača u redovima Podgoričana imala su dvocifren broj poena.

Najefikasniji je bio Kanađanin Džozef Divo sa 16, a pratili su ga Suad Šehović 15 (6-5 za dva), Sead Šehović 11 i Bojan Subotić 10.

Omar Kuk je dao samo dva koša, ali je upisao 10 asistencija.

U poraženom timu najbolji utisak ostavili su Đorđe Majstorović (21, sedam skokova), Tomislav Gabrić (12) i Nikola Jevtović (10).

Metalac - Budućnost Voli 66:77 (21:17, 17:20, 14:21, 14:19)

Valjevo - Gradska dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: Vojinović (Novi Sad), Glišić (Beogard), Jevtović (Beograd).

Metalac: Kocović 7, Gabrić 12, Čampara, Kutlešić 2, Babović 2, Đukanović 2, Janković 2, Rakićević, Majstorović 21, Jevtović 10, Jošilo 8.

Budućnost Voli: Su. Šehović 15, Subotić 10, Se. Šehović 11, Čarapić 6, Kuk 2, Rikić 9, Slavković, Divo 16, Radunović, Ilić 8.