Francuska savladala Poljsku, Gortat promašio produžetke

Toni Parker, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.09.2015. 20:54h

Francuska i dalje traži igru na Eurobasketu, ali je i u tom nešto laganijem ritmu rutinski izašla na kraj sa Poljskom.

U Monpeljeu je bilo 69:66 za tim Vensana Kolea, kojem je ovo treći trijumf nakon što je teškom mukom savladao Island, a onda se razigrao protiv Bosne i Hercegovine.

Poljaci su čitav meč bili uz rame Francuskoj, u drugoj četvrtini konstantno vodili, ali su "trikolori" u finišu te dionice preokrenuli i više nijednom nisu ispustili prednost.

Poljska je, doduše, imala napad da izbori produžetak, ali ga je i slabo odigrala, jer je Marčin Gortat bio taj koji je morao da šutira trojku...

Meč će se pamtiti najviše po Toniju Parkeru, koji je postigao prve poene svog tima na meču i tako prestigao Grka Nikosa Galisa, do večeras sa 1.030 poena najboljeg strijelca na evropskim prvenstvima...

Parker je meč završio sa 16 koševa, a po 12 su dodali Nando de Kolo i Mikael Želabal.

Adam Vačinski je bio najefikasniji sa 18 pogodaka.

Francuz je postigao prve poene svog tima na meču protiv Poljaka i stigao do brojke 1.032, za dva više od Grka Nikosa Galisa.

U derbiju grupe A između Francuza i Poljaka na kraju prve četvrtine je neriješeno - 14:14.

Poljska je u drugoj četvrtini imala najveću prednost od sedam poena (23:16), domaćin je na krilima Rudija Gobera napravio seriju 12:0 (28:23), a na poluvrijeme je otišao sa plus četiri (30:26).

"Trikolori" nikako da prelome meč - pred posljednjih 10 minuta imaju prednost od pet poena (52:47).