Nesalomivi CSKA: Bili na -9 u 38. minutu i dobili meč!

CSKA u produžetku slomio Žalgiris (99:97) i ostvario osmu pobjedu na osam mečeva
Serhio Rodriges, Foto: Euroleague
Ažurirano: 21.11.2018. 20:47h

CSKA, naredni protivnik Budućnost Volija u Evroligi, nastavio je pobjedničku seriju - osmu pobjedu na osam mečeva ostvarila je četa Dimitrisa Itudisa.

Osma pobjeda, međutim, protiv starog sovjetskog rivala Žalgirisa, bila je najteža od svih. Čudo je kako su "armejci" izbjegli poraz, pošto su tri minuta prije kraja regularnog dijela gubili devet poena razlike (71:80), a minut i 14 sekundi do kraja bili su na minus šest.

Pravi šou u finišu imao je Španac Serhio-Ćaćo Rodriges, koji je sa dvije trojke odveo meč u produžetak!

Iako se "zelena šuma" držala do posljednjih sekundi dodatka, bilo je jasno da su Moskovljani u psihološkoj prednosti i da su mnogo bliži pobjedi. Opet je presudila trojka Rodrigesa za 97:94, minut i osam sekundi prije kraja. Završilo se 99:97...

Rodriges je sa 24 poena (šest od 10 za tri) bio najefikasniji na meču, pratio ga je Kori Higins sa 23.

Kod Žalgirisa, koji je ostao na tri pobjede iz osam mečeva, istakao se Kavaliauskas sa 19 poena i osam skokova.

CSKA, koji jedini uz Real ima maksimalan učanak, gostuje u petak u Podgorici u 9. kolu Evrolige.