Posljednja četvrtina sad bila srećna, odluka sa „orlovima”

Muška juniorska košarkaška reprezentacija, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 24.07.2015. 18:11h

Kako su izgubili od Letonije, tako su dobili Njemačku - odličnom igrom u posljednjoj četvrtini, košarkaši Crne Gore su preokrenuli vođstvo rivala i upisali prvu pobjedu na Evropskom juniorskom prvenstvu u Volosu.

Baš kao i „crveni” veče ranije, Njemci su vodili do 34. minuta (51:49), kada je tim Boška Radovića krenuo u nezadrživu seriju.

Redom su trojke pogađali Filip Bakić, Marko Grković i Todor Radonjić, da bi Bakić tri i po minuta prije kraja povisio na nedostižnih 60:53.

U drugu fazu idu tri ekipe, a još niko nije obezbijedio prolaz, jer je Srbija sinoć savladala Letoniju (67:64), pa sve četiri ekipe u grupi B imaju skor 1-1.

Crna Gora sjutra (18) igra sa „orlovima”, a u slučaju poraza bi navijala za Letoniju protiv Njemačke...

Njemačka - Crna Gora 55:64 (11:10, 16:17, 18:13, 10:24)

Volos - Dvorana „Nea Jonija”. Gledalaca: 600. Sudije: Brzijak (Slovačka), Kardum (Hrvatska), Ponomarjov (Rusija)

Njemačka: Taras 2, Fige, Kremer, Ceb 2, Frojdenberg 3, Mušidi 10, Kracer 11 (3-1), Turudić 2, Kil 12 (3-2), Kesen 7 (3-1), Hartenštajn 6 (2-1), Vank.

Crna Gora: Čarapić, Bakić 19 (1-1), Cupara 2, Divac, Vukčević, Kalezić 6, Kaluđerović 1 (2-1), Radonjić 9 (2-1), Glomazić 1 (2-1), Raut, Popović 9 (8-5), Grković 17.