Košarkaši poraženi i od Južne Koreje

Univerzitetska košarkaška reprezentacija, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 11.07.2015. 12:27h

Košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je i četvrti utakmicu na Univerzijadi u Gvangžuu - nakon Rusije, Kanade i Švedsje, izabranici Zvezdana Mitrovića su poraženi od Južne Koreje sa 70:68 (14:14, 19:23, 23:13, 14:18), u prvom meču razigravanja za plasman od 9. do 16. mjesta.

Crna Gora je mogla do produžetaka, ali je posljednji šut, uz zvuk sirene, promašio Đukanović.

Prije njega, sa linije slobodnih bacanja ispostavilo se odlučujuću prednost Južnoj Koreji donio je Han.

Crna Gora je u drugoj četvrtini vodila 22:16, a na poluvremenu je imala 37:33.

Na početku drugog poluvremena, Koreja je napravila seriju 9:0 za nešto više od dva minuta igre i prešla u vođstvo (37:42).

"Crveni" su uspjeli da izjednače, ali je domaćin sa dvije brze trojke u finišu stigao do 56:50 na kraju treće četvrtine.

Agonija igre naše selekcije je nastavljena u posljednjem periodu, a Koreja je u 34. minutu poenima Heo Unga stigla do maksimalne prednosti od deset poena (64:54).

U posljednjih pet minuta, sa dvije trojke Milutina Đukanovića, te poenima Spasojevića, naša repreezentacija je uspjela da izjednači minut i po prije kraja, ali ej Koreja u finišu stigla do pobjede...

"Treba stvarno istaći da je ovaj tunir za nas veoma malerozan. Vidite i sami na kakav način gubimo utakmicu četvrti put ali šta sad da radimo. Moramo izdržati do samog kraja i ostale utakmice odigrati ozbiljno koliko god možemo. Mislim da je njihov bolji skok u napadu bio odlučujući faktor za konačnu pobjedu koju su domaćini očigledno više željeli od nas.Čestitam im”, rekao je Mašan Vrbica.

U selekciji Crne Gore opet je Spasojević bio najefikasniji sa 18 poena, Đukanović je ubacio 12 a Žižić 11.

Kod pobjednika Heo i Čoi ubacili su po 15 poena, Han je dodao 13 a Li 10.

Reprezentacija Crne Gore u nedjelju igra sa Turskom od osam sati ujutro po našem vremenu, utakmicu za plasman od 13. do 16. mjesta.

Crna Gora - Južna Koreja 68:70 (14:14, 23:19, 13:23, 18:14)

Gvangžu - Dvorana Gimnazije Muan. Gledalaca: 100. Sudije: Majers (SAD), Sparlok (SAD), Sukis (Litvanija).

Crna Gora: Damjanović 3, Žižić 11 (1-0), Latković 4, Kovač 2, Vrbica 7, Đukanović 12 (2-1), Mugoša, Spasojević 18 (2-2, Đurišić 2, Sekulović, Nikolić 7 (2-1), Pajović 2.

Južna Koreja: Heo 15, J. Li 10, J. Čoi 15 (4-2), Č. Čoi 4 (4-4), Do. Li, Mun, Han 13 (2-2), Jeong, Da. Li, Kang 7 (2-1), Park 2, S. Li 4.