Novi poraz crnogorskih košarkašica, elita sve dalja

82 pregleda 0 komentar(a)
Crna Gora - Grčka, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 08.07.2015. 18:43h

Grčka je nanijela mladoj ženskoj košarkaškoj reprezentaciji Crne Gore i treći poraz na Evropskom prvenstvu B divizije (prethodna dva su bila od Bosne i Hercegovine i Austrije).

Izabranice Željka Vukićevića su, tako, praktično, izgubile šanse da se domogne jednog od prva tri mjesta koja vode u elitu.

Tri kola prije kraja, naime, Crna Gora je na diobi petog mjesta sa Litvanijom (po tri pobjede i poraza), dok su daleko prvoplasirana Bosna i Hercegovina (6-0), te Švedska i Austrija (5-1).

Što se utakmice tiče, Grčka je u 16. minutu već vodila 16 razlike (31:15), ali je naša selekcija na minut i 24 sekunde prije kraja uspjela da priđe na 47:49.

Međutim, Eleana Kristinaki je sa četiri uzastopna poena (koš i dva slobodna bacanja) otklonila sve dileme 41 sekundu prije kraja. Kristinaki je meč završila sa 21 poenom.

Isti učinak imala je i Božica Mujović u crnogorskoj selekciji.

Sjutra je na šampionatu slobodan dan, a crnogorsku selekciju u petak očekuje duel sa Izraelom.

Crna Gora - Grčka 47:54 (10:19, 14:15, 11:9, 12:11)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 230. Sudije: Ovinov (Rusija), Čavkovskij (Ukrajina), Peltekov (Bugarska).

Crna Gora: Živaljević 8, Radović, Kapa, Vujačić 3, Manojlović 4, Raković 6, Mugoša, Mujović 21, Šofranac, Kovačević 5, Vujadinović, Popović.

Grčka: Stamati, Emamolidu 1, Kalimeri, Kiraci 3, Gunari 6, Kristinaki 21, Nastu 2, Angelidu, Niksina 4, Fasula 9, Karambaca 4, Luka 4.