Real osvojio Milano, sigurni Fener, simultanka Milutinova, Žalgiris slavio u Istanbulu

Maksimalan učinak imaju Fenerbahče, Olimpijakos, Real i CSKA
62 pregleda 0 komentar(a)
Anadolu Efes - Žalgiris Brendon Dejvis, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 17.10.2018. 20:49h

Armani je nakon prve četvrtine imao 15 poena prednosti u duelu sa Realom, na poluvremenu devet, a na kraju je branilac trofeja slavio u Milanu 91:85.

Tandem Entoni Rendolf - Fakundo Kampaco donio je trijumf madridskom timu.

Rendolf, Amerikanac sa slovenačkim pasošem, upisao je 25 poena (8/12 iz igre), uz 11 uhvaćenih lopti, dok je Argentinac upisao 21 poen i sedam asistencija.

U domaćem timu najbolji su bili Majk Džejms sa 21 i Vladimir Micov sa 20 poena.

Pobjedu u gostima ostvario je Olimpijakos - tim iz Pireja savladao je Baskoniju 85:80.

Briljirao je Nikola Milutinov sa 23 poena i 11 skokova.

Fenerbahče nije briljirao protiv Himkija, ali nije ni imao mnogo problema da upiše pobjedu u drugom kolu Evrolige.

Tim Željka Obradovića, prvak Evrope iz 2017, slavio je kod kuće rezultatom 93:85 za drugi trijumf u eliti ove sezone.

Nikolo Meli je sa 16 poena bio najefikasniji, po 14 su upisali Muhamed Ali i Luiđi Datome, Kostas Slukas 13...

Najbolji u ruskom timu je po običaju bio Aleksej Šved - meč je završio sa 26 koševa, osam asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.

Prvi trijumf je upisao Žalgiris, koji je u Istanbulu bio bolji od Anadolu Efesa - 93.79.

Brendon Dejvis je predvodio "zelenu šumu" sa 19 pogodaka, jedan manje je upisao Leo Vesterman, dok su se u Efesu istakli Vasilije Micić i Adrijen Moerman (po 14).