Klivlend poveo sa 2:1 protiv Golden Stejta (video)

Lebron Džejms, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.06.2015. 06:56h

Nakon brejka u drugoj utakmici, Klivlend je iskoristio i prednost domaćeg terena u prvom meču kod kuće - Kavalirsi su savladali Golden Stejt 96:91 (24:20, 20:17, 28:18, 24:36), i poveli 2:1 u finalu plej-ofa NBA lige, koje se igra do četiri pobjede.

Klivlend je do pobjede predvodio sjajni Lebron Džejms sa 40 poena, 12 skokova i osam asistencija. U tri finalne utakmice plej-ofa, "kralj" je od 154 minuta igrao 142, postigao je 123 poena iz 107 šuteva, što je najviše koševau istoriji otvaranja finala plej-ofa NBA lige.

Poen manje ubacio je Rik Beri 1967. godine, dvije godine kasnije Džeri Vest je u prve tri utakmice finalne serije postigao 118 koševa, dok je Majkl Džordan finale 1993. godine "otvorio" sa 117 poena u tri meča.

"Pokušavam da uradim sve što je potrebno kako bih pomogao svom timu. Ovo je finale, potpuno drugačiji iizazov i uradiću sve što treba", rekao je Džejms.

Klivlend je u trećoj četvrtini imao 20 poena prednosti, ali je Golden Stejt uzvratio predvođen Stefonom Karijem, koji je u četvrtoj dionici postigao 17 poena, a poslije njegove trojke 18,9 sekundi prije kraja, prišao na 91:94.

Džejms je nakon toga fauliran, postigao je dva poena sa linije za slobodna bacanja i obezbijedio pobjedu svom timu.

Pored Džejmsa još jednu sjajnu partiju u pobjedničkom timu pružio je Australijanac Metju Delavedova sa 20 poena, dok je Tristan Tompson 10 poena i 13 skokova.

U ekipi Golden Stejta najefikasniji je bio Kari sa 27 poena, od čega 17 u posljednjoj dionici, a dodao je po šest skokova i asistencija.

Uz Karija zapažene role imali su još Andre Iguodala sa 15 i Klej Tompson sa 14 koševa.

"Pronašao sam ritam i na koji način da ih napadnem i to ću zapamtiti za sljedeći duel", rekao je Kari.

Naredni meč na programu je u noći između četvrtka i petka.