Golden Stejt pobjedom otvorio seriju protiv Hjustona (video)

Stef Kari, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 20.05.2015. 08:05h

Golden Stejt je na startu finala odbranio domaći teren, ali je dobio upozorenje od Hjustona da je u finalnoj seriji Zapada apsolutno sve moguće.

“Ratnici” su slavili sa 110:106, i to nakon što su u drugoj četvrtini imali 16 poena minusa (49:33).

Stiv Ker je Rokitsima suprostavio nešto nižu petorku na startu, ali mu to nije dalo rezultat. Pitanje je i da šta bi bilo da centar Hjustona Dvajt Hauard nije povrijedio koljeno u drugom poluvremenu. Kako javljaju američki mediji, Hauardje pod znakom pitanja za drugi meč koji se igra u noći između četvrtka i petka.

“Nadam se da će se Dvajt vratiti. Bez njega nemamo opciju”, bio je iskren trener Kevin Mekhejl.

A Hjuston će imati opciju manje i ako Stefon Kari bude igrao kao sinoć.

Najbolji igrač Golden Stejta i MVP regularnog dijela je meč završio sa 34 poena, šest asistencija i pet skokova, ali je imao i dobru podršku. Šon Livingston je postigao 18, Klej Tompson 15, Herison Barns 14, dok je Drejmond Grin pomogao sa 13 koševa, 12 uhvaćenih lopti i osam asistencija.

“Spremni smo na dugu seriju. Želimo u veliko finale i uradićemo sve da pobijedimo u ovoj seriji”, kratak je bio Kari.

U Hjustonu je najbolji bio Džejms Harden (28), Trevor Ariza je upisao 20, a Džoš Smit 17.

Interesantno, ovo je peti trijumf Golden Stejta nad Hjustonom ove sezone u isto toliko mečeva, a Rokitsi su posljednji put u Ouklendu slavili u decembru 2013.

Voriorsi kod kuće u sezoni imaju učinak od 44 pobjede i tri poraza, uključujući 5-1 u plej-ofu.