CSKA osvojio 3. mjesto

Moskovljani su u 23. minutu imali rekordnih plus 28 (54:26). Tim Željka Obradovića nije želio da se preda, pa je na početku 35. minuta izjednačio na 70:70
Demetris Nikols i Nemanja Bjelica, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.05.2015. 17:26h

Košarkaši CSKA osvojili su 3. mjesto u Evroligi, pošto su savladali Fenerbahče sa 86:80.

Moskovljani su meč otvorili sa 12 vezanih poena, vodili su i 24:4, 45:18, a u 23. minutu su imali rekordnih plus 28 (54:26).

Tim Željka Obradovića nije želio da se preda, pa je na početku 35. minuta izjednačio na 70:70.

Nemanja Bjelica je trojkom tri minuta i 13 sekundi prije kraja ponovo poravnao (77:77), ali je turski tim tada propustio dva napada za preokret.

"Armejci" su to znali da kazne i peti put u klupskoj istoriji stignu do 3. mjesta u Evropi.

Niko, naravno, u Moskvi nije zadovoljan, jer je budžet CSKA i ove sezone bio najveći u Evropi, a titula izmiče još od 2008. godine...

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Nando de Kolo sa 17 poena, Demetris Nikols je dodao 14, a Aron Džekson 12.

Endrju Gaudlok je sa 24 koša predvodio Fener, MVP Evrolige Bjelica je upisao 18 pogodaka i 10 skokova, a Nikos Zisis 12 poena.

Bio je to obračun u kojem je učenik porazio učitelja, jer je trener CSKA Dimitris Itudis godinama bio pomoćnik Obradoviću u Panatinaikosu.