Krilni igrač Vašingtona od tablu donio trijumf protiv Atlante
Pol Pirs, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 10.05.2015. 07:20h

Derik Rouz je noć ranije trojkom sa zvukom sirene od tablu donio trijumf Čikagu u duelu sa Klivlendom.

Nešto slično, uradio je i Pol Pirs, krilni igrač Vašingtona. On je 0,8 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene uputio šut ka košu Atlante i lopta se od table odbila u obruč za veliko slavlje navijača i igrača Vizardsa.

Vašington je i u drugom uzastopnom meču bio lišen usluga Džona Vola, koji je polomio nekoliko kostiju u lijevoj ruci.

Ipak, igrao je dobro i desetak minuta prije krajam činilo se da je meč riješen, pošto je imao 21 poen viška.

Nakon toga su se domaći igrači opustili, Houksi su zaigrali bolje i serijom 17:0 su uspjeli da stignu do izjednačenja, 14,1 sekundu prije kraja, trojkom Majka Muskale.

Da ne dođe do poptpunog preokreta, potrudio se Pirs, pa su „čarobnjaci“ stekli prednost u polufinalnoj seriji (2-1).

"Igrali smo dobro tri četvrtine, kontrolisali smo ritam i umjesto da meč mirno privedemo kraj, dozvolili smo Atlanti da se vrati i ugrozi pobjedu. Imali smo i sreće, Pirs je pogodio iz teške situacije. Ovo treba nam da bude opomena da moramo da igramo u istom ritmu čitavu utakmicu“, rekao je Rendi Vitman, trener Vašingtona.

Pet igrača u domaćem timu imala su dvocifren broj poena. Najefikasniji su sa po 17 bili Nene Ilario (sedam skokova), Bradli Bil (osam asistencija) i Oto Porter (devet skokova).

Marsin Gortat je dao 14 (osam uhvaćenih lopti), a Pirs 13 (sedam skokova).

Kod Houksa, 18 koševa ubacili su Džef Tig (sedam asistencija) i Denis Šreder.

Memfis je na pola puta od plasmana u finale konferencije, pošto je i drugi put uzastopno savladao Golden Stejt (2-1).

Mark Gasol i drugovi su pred svojim navijačima odigrali sjajno prvo poluvrijeme, kada su stekli 16 poena prednosti (55:39).

Do kraja meča „ratnici“ nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete.

Jedan od razloga poraza gostiju leži i u lošem procentu šuta za tri poena (26-6, 23 odsto), jer su poznati kao najbolja šuterska ekipa u ligi.

Posebno je u tom segmentu podbacio Stef Kari, MVP igrač lige, jer je pogodio samo dva puta iz 10 pokušaja.

"Ovo je velika pobjeda za nasš klub, velika pobjeda za tim. Publika je bila fantastična“, bio je kratak trener Memfisa Dejv Džoeger.

Zek Rendolf je meč završio sa 22 poena (sam skokova), a Gasol sa dabl-dabl učinkom (21, 12 skokova). Majk Konli i Kortni Li su ih pratili sa 11. Kari (23, šut iz igre 21-8) i Klej Tompson (20) su bili najefikasniji kod „ratnika“.