Klivlend, Hjuston i Vašington stigli do 2:0 (video)

Vizardsi i drugi put bolji od Toronta u gostima
Lebron Džejms, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.04.2015. 08:19h

Klivlend je i u drugom meču na svom terenu savladao Boston (99:91), dok je Vašington i drugi put osvojio Kanadu u duelima sa Torontom (117:106) i sada kod kuće ima otvorenu situaciju da obezbijedi narednu rundu - epilog je utakmica na Istoku.

A na Zapadu, domaći teren je odbranio Hjuston i poveo sa 2:0 u seriji protiv Dalasa u teksaškom derbiju.

Kavalirsi su imali problema sa Seltiksima, sve dok u posljednjoj četvrtini Lebron Džejms nije preuzeo stvari u svoje ruke.

Kralj je 15 od ukupno 30 poena dao u posljednjih 12 minuta, devet je dodao Kajri Irving, pa je ubitačni tandem Kavsa postigao sve poena svog tima u toj dionici (24).

"Nije ovo bila perfektna, niti partija koja može nekom da se dopadne. Međutim, pobijedili smo, i ništa više nije važno u plej-ofu", rekao je Irving, koji je meč završio sa 26 pogodaka.

Džo Vol je upisao 26 koševa i 17 asistencija, Bredli Bil je dodao 28 poena za Vašington i Torontu spasa nije bilo.

Vizardsi su izgubili 15 od posljednjih 19 utakmica u gostima u regularnom dijelu sezone, ali u doigravanju je očigledno druga priča, jer su u posljednje dvije godine slavili u sedam od ukupno osam duela van Vašingtona u ple-ofu.

Hjuston je furioznom serijom od 11:0 u posljednjoj četvrtini, i to dok je Džejms Harden bio na klupi, slomio otpor Dalasa.

Pogledajte 10 poteza koji su obilježili noć između utorka i srijede

Klivlend - Boston 99:91 (Džejms 30 p, Irving 26 p - Tomas 22 p, Salindžer 14 p) - 2:0

Toronto - Vašington 106:117 (Vilijams 20 p, Derozan 20 p - Bil 28 p, Vol 26 p, 17 as) - 0:2

Hjuston - Dalas 111:99 (Hauard 28 p, 12 sk, Harden 24 p - Elis 24 p) - 2:0