Poraz Budućnost Volija, Cedevita smanjila na 2-1

Četvrti meč u nedelju veče od 19 sati
Darko Planinić, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 18.04.2015. 18:28h

Budućnost Voli nije uspjela da iskoristi prvu meč loptu za finale ABA lige i plasman u Evroligu.

Cedevita je slavila pred svojim navijačima 85:57 (15:29, 26:12, 17:4, 27:12)

Podgoričani su odigrali sjajnu prvu četvrtinu, imali su 14 poena viška, ali je domaćin do odmora stigao zaostatak.

Meč je riješen u trećoj čertvrtini, "plavi" su dali svega četiri poena i to sve sa linije bacanja - Bojan Subotić tri, Ivan Paunić jedno.

Na startu posljednje dionice Marko Tomas je pogodio za 66:47 i rutinski završetak meča za Zagrepčane.

Koliko su gosti odigrali loše u napadu, pokazuje podatak da su u prvoj četvrtini dali 29 poena, a u naredne tri svega 28.

Četvrti meč igra se u nedelju veče od 19 sati u "Domu sportova".

Cedevita - Budućnost Voli 85:57 (15:29, 26:12, 17:4, 27:12)

Zagreb - Dvorana: "Dom sportova". Gledalaca: 3.000. Sudije: Pukl, Petek (Slovenija), Juras (Srbija).

Cedevita: Zubčić 4, Barać 12 (2-2), Ramljak, Pilepić 7 (3-2), Babić 8 (1-1), Žganec 9 (4-3), Bilan 8 (2-2), M. Delaš 2 (2-2), Gordić 14, Ukić 4, Tomas 14, Arapović 3.

Budućnost Voli: Kuk 3, Šehović 8, Dašić 9 (3-3), Planinić 4 (2-0), Subotić 6 (5-4), Vitkovac 5 (2-2), Popović, Ivanović 3, Rejnolds 8 (2-0), Paunić 3 (2-1), Rikić 2 (2-2), Savović 6 (3-3).