Finale Budućnost - Crvena zvezda igra se u nedjelju u 21 sat
81 pregleda 10 komentar(a)
faje, Foto: Igokea/Nenad Vuruna
Ažurirano: 22.09.2018. 20:33h

Košarkaši Budućnost Volija i Crvene zvezde igraće u finalu Super kupa ABA lige, u reprizi finalne serije minule sezone u regionalnom takmičenju.

Nakon što je šampion u uzbudljivom meču savladao Partizan 90:87 nakon produžetka, Zvezda je lakše nego što se očekivalo pobijedila Cedevitu - 79:68.

U duelu dva potpuno izmijenjena tima, crveno-bijeli su dominirali tri četvrtine, a na poluvremenu imali 18 poena razlike.

Sastav Sita Alonsa je, međutim, na minut i 40 sekundi do kraja smanjio na 68:63, dobio šansu za preokret, ali je Džo Reglend trojkom na isteku napada riješio sve dileme.

Reglend je bio najbolji pojedinac meča sa 20 poena, Mohamed Faje je postigao 15, a Stratos Perperoglu 11.

U timu Cedevite, po 10 poena Džastina Kobsa, Vitora Benitea, Pabla Agilara i Andrije Stipanovića.

Finale Budućnost - Crvena zvezda igra se u nedjelju u 21 sat.