CSKA deklasirao Panatinaikos, Fenerbahče bolji od Makabija

CSKA je tokom cijele utakmice bio ubjedljiv, na poluvremenu je vodio sa 56:27 i bez većih problema ostvario pobjedu u prvom četvrtfinalnom duelu.
CSKA - Panatinaikos, Foto: Euroleague
Ažurirano: 14.04.2015. 20:04h

CSKA i Fenerbahčea večeras su upisali pobjede u prvim utakmicama četvrtfinala Evrolige.

CSKA je ubjedljivo u Moskvi savladao Panatinaikos sa 93:66 (29:21, 27:6, 21:15, 16:24). Pitanje pobjednika riješeno je poslije samo 23 minuta igre kada je domaćin stekao 30 poena prednosti (63:33).

Ekipa Dimitrisa Itudisa vodila je krajem treće četvrtin sa maksimalnih "plus 35" (77:42), ali je Panatinikos u posljednjem periodu uspio da smanji razliku.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je srpski reprezentativac Miloš Teodosić koji je ubacio 18 poena i imao osam asistencija.

Dvocifreni su bili još Dru Nikols (13), Manučar Markoišvili (13) i Andrej Kirilenko (12), dok su se kod gostiju istakli Džejms Gist sa 14 i Lukas Mavrokefalidis sa 10 poena.

Fenerbahče bio bolji od Makabija rezultatom 78:71 (16:22, 22:20, 21:16, 19:14), a turski tim je predvodio predvodio Jan Veseli sa 23 poena.

Džeremi Pargo postigao je 25 poena kod Izrealaca.

CSKA i Fenerbahče će biti domaćini i u četvrtak, a serija se u ponedjeljak seli u Atinu, odnosno Tel Aviv.

CSKA - Panatinaikos 93:66 (29:21, 27:6, 21:15, 16:24)

Fenerbahče - Makabi 78:71 (16:22, 22:20, 21:16, 19:14)