Vučević upisao 16 poena u porazu Orlanda od Toronta (video)

Za 36 i po minuta igre, centar crnogorske reprezentacije je uknjižio i četiri skoka, tri asistencije, te po ukradenu loptu i blokadu.
Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.04.2015. 07:05h

Nikola Vučević upisao je 16 poena (šut iz igre 18-7, sa linije bacanja 2-2) u porazu Orlanda kod kuće protiv Toronta (101:99).

Orlando više od tri godine nije pobijedio Toronto, nije uspio ni ovoga puta, a do 11. uzastopne pobjede kanadski tim je došao trojkom Lua Vilijamsa 9,9 sekundi prije kraja.

Šampion San Antonio je upisao 10. uzastopnu pobjedu, pošto je u teksaškom derbiju u gostima slavio protiv Hjustona sa 104:103.

Veliku ulogu u pobjedi treće ekipe Zapada imao je Tim Dankan, koji je postigao 29 poena, a 2,9 sekunde prije kraja izblokirao je Džejmsa Hardena, koji je utakmicu završio sa samo 16 poena (šut 19-5).

Sparsi su, tako, stigli do trećeg mjesta Zapada, dok su "rakete" pale na šesto.

"Iskreno, ne mogu više da pratim gdje smo i šta sve može da nam se desi na tabeli u ovim završnim utakmicama. Dosta mi je te glavobolje, pa više to i ne gledam", rekao je Dankan.

"Upalila" je i taktika trenera San Antonija Grega Popovića, koji je priznao da je pažnja njegovih igrača namjerno bila usmjerena na maltene konstantno fauliranje krila Hjustona Džoša Smita, samo da u akcijama lopta ne dođe do čuvene "brade". Smit je šutirao penale 26-12, pa je strategija uspjela.

"Radio bih to svaki dan, samo da Džejms Harden nema loptu u svojim rukama", rekao je poslije meča Popović.

Trku za osmo mjesto Zapada i plasman u plej-of nastavili su Oklahoma siti i Nju Orleans. Oklahoma je sa 116.103 pobijedila Sakramento, a Nju Orleans je sa 90:75 bio bolji od Finiksa.

U posljednje tri utakmice sezone te dvije ekipe ulaze s istim skorom (43-36), a ako tako i završe sezonu u razigravanje za titulu će Nju Orleans.

Pobjedom u gostima protiv Klivlenda (99:90), Boston je zadržao sedmo mjesto na Istoku.

Markus Smart predvodio je Boston sa 19 poena, a 17 je sa klupe dodao Ajzea Tomas.

U ekipi Klivlenda je Kevin Lav postigao 19 poena, Lebron Džejms 14, ali obojica su igrali sa smanjenom minutažom, dok je odmor dobio Kajri Irving.

Isti skor (37-42) kao Boston ima Bruklin, koji je sa 117:80 razbio Vašington uz sjajnu partiju Bojana Bogdanovića.

Hrvatski reprezentativac je za 33 minuta igre postigao 22 poena, što mu je rekord NBA karijere, a trice je šutirao bez promašaja (6-6), i po tom učinku postao najbolji "ruki" u istoriji Netsa.

"I dalje ćemo ići utakmicu po utakmicu. Trenutno smo u dobroj poziciji, ali moramo pobijediti sve utakmice do kraja kako bi bili sigurni", rekao je Bogdanović, čiji tim, na tri utakmice do kraja, drži osmo mjesto na Istoku, posljednje koje vodi u plej-of.

Najbolji u Bruklinu bio je Bruk Lopes sa 26 poena i devet skokova.

Veliku noć imao je Italijan Danilo Galinari iz Denvera, koji je u porazu od Dalasa (144:143), nakon dva produžetka, postigao NBA rekord karijere od 47 poena iz samo 23 šuta. Galinari je iz igre šutirao 23-15, sa linije bacanja 10-10, pogodio je i sedam trojki, u prvom produžetku je ubacio osam, u drugom devet poena. Imao je i devet skokova...

"Bilo bi još ljepše da smo pobijedili. Ali, meč je bio sjajan, nadam se da su navijači uživali", rekao je Galinari.

Juta - Memfis 88:89 (Hejvord 27 p, Hud 18 p - M. Gasol 22 p, Udrih 20 p)

Orlando - Toronto Raptors 99:101 (Oladipo 19 p, Furnije 18 p - Derozan 29 p)

Atlanta - Šarlot 104:80 (Muskala 17 p, Korver 16 p - Danijels 15 p)

Bruklin - Vašington 117:80 (Lopes 26 p, Bogdanović 22 p - Bil 24 p, Gortat 21 p)

Klivlend - Boston 90:99 (Lav 19 p, Džejms 14 p - Smart 19 p, Tomas 17 p)

Detroit - Indijana 103:107 (Džekson 21 p, Monro 17 p - Majl 24, Staki 24 p)

Njujork - Milvoki 91:99 (Galovej 20 p, Tomas 16 p - Antetokumpo 23 p, Midleton 22 p)

Hjuston - San Antonio 103:104 (Smit 20 p, Ariza 19 p - Dankan 29 p, Lenard 18 p)

Nju Orleans - Finiks 90:75 (Dejvis 19 p, Gordon 15 p - Bledso 19 p)

Oklahoma siti - Sakramento 116:103 (Vestbruk 27 p, Kanter 25 p - Meklemor 20 p, Mekkalum 17 p)

Denver - Dalas 143:144, nakon dva produžetka (Galinari 47 p, Čendler 20 p - Novicki 25 p, Džeferson 24 p)

Los Anđeles Lejkers - Minesota 106:98 (Keli 21 p, Braun 20 p - Vigins 29 p, Lavin 18 p)