Budućnost Voli sigurna protiv Ibra

171 pregleda 8 komentar(a)
Mihailo Radunović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 06.04.2015. 19:59h

Kao što se i očekivalo, Budućnost Voli je lako izašla na kraj sa Ibrom i upisala je petu pobjedu iz isto toliko mečeva u Superligi.

Gosti su imali rezultatski priključak do 7. minuta, kada je na semaforu stajalo 16:16.

Finiš prve dionice pripao je domaćinu, koji se serijom 10:0 odlijepio na 26:16. Od tog momenta pa do kraja meča, prednost nije bila manja od 10 razlike.

Budućnost je malo smanjila ritam u drugoj četvrtini, a kako se bližio odlazak na odmor, igrala je angažovanije u odbrani, pa je prednost rasla do plus 17 u dva navrata (43:26, 45:28).

U nastavku utakmice jedina dilema je bila sa kojom razlikom će Ibar biti ispraćen iz "Morače".

Malo opuštanje šampiona u završnici trećeg perioda gosti su kaznili i prišli na 54:43. Stvari su su, ipak, brzo došle na svoje mjesto.

Prednost Podgoričana je rasla do maksimalnih 74:47, koliko je bilo u 36. minutu poslije trojke Vasilija Baćovića.

Vladimir Dašić je bio najefikasniji akter meča sa 24 poena (dvojke 8-8), dok je kod Ibra najbolji utisak ostavio Dikson Spenser (16, trojke 8-4).

U finišu meča, Nikola Ivanović je dobio udarac u rame i sa bolnom grimasom je izašao iz igre, a ostaje nada da povreda nije teže prirode i da će biti spreman za mečeva sa Cedevitom.

Srijeda: Mornar - Sutjeska (19), Teodo - Zeta 2011 (19.05).

Budućnost Voli - Ibar 80:56 (26:16, 19:15, 13:14, 22:11)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 150. Sudije: Z. Šutulović, Koljenšić, Savović (Podgorica).

Budućnost Voli: Kuk 3, Dašić 24, Subotić 2, Radunović 12, Čarapić, Vitkovac 4, Baćović 7, Popović 11, Ivanović 6, Rejnolds 6, Rikić 5.

Ibar: Spenser 16, Feleć 1, Dautović, Vejlon 10, E. Kalić 7, Mijatović, Nurković, A. Kalić 5, Marojević 4, Zejak 3, Hot 2, Tomašević 8.