San Antonio pokazao „ratnicima“ ko je šampion, povratak Pola Džordža

Pol Džordž, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.04.2015. 07:47h

Golden Stejt je gazio sve pred sobom, sa 12 vezanih pobjeda obezbijedio 1. mjesto pred plej-of, ali je onda naletio na šampiona - San Antonio je u Teksasu savladao „ratnike“ sa 107:92 i najavio da će opet biti silan kada je najpotrebnije.

MVP finala Kavaj Lenard je bio najbolji sa 26 poena i sedam ukradenih lopti, Tim Dankan je dodao 19, a Deni Grin 18 pogodaka.

U poraženom timu, na nivou je bio samo Stef Kari (24), dok je Klej Tompson zaustavljen na mizernih šest koševa.

Klivlend je dao 16 trojki, od čega tri kada je isticalo vrijeme ili četvrtine ili napada, što mu je donijelo 18. vezanu pobjedu u Ohaju. Žrtva je bio tim koji je tik iza njega na tabeli Istoka, Čikago (99:94).

Lebron Džejms je nakon pet godina ostvario tripl-dabl u dresu Kavalirsa (20 poena, 12 asistencija, 10 skokova), a efikasniji od njega su bili Kajri Irving (27, pogodio sa svoje polovine) i Džej Ar Smit (24, trojke 17-8).

Kod gostiju je odskočio Majk Danlivi (24), dok je Nikola Mirotić upisao dabl-dabl - 12 koševa (šut iz igre 12-3, bacanja 6-3) i 10 uhvaćenih lopti.

Osam mjeseci nakon užasnog loma noge, u Indijanapolisu je na teren istrčao Pol Džordž. Reakcija navijača je bio nešto što će pamtiti dok je živ.

„Doček navijača je vjerovatno najbolji trenutak koji sam ikada doživio. Bilo mi je teško da se suzdržim od emocija“, rekao je Džordž.

Lider Pejsersa je za 15 minuta upisao 13 poena i pomogao svom timu da pobijedi Majami (112:89) i ostane u bici za plej-of.

Na Istoku je sedmi Bruklin sa skorom 35-41, Boston je osmi sa 35-42, a Indijana i Majami, koji je doživio četvrti vezani poraz, imaju po 34-43.

San Antonio - Golden Stejt 107:92

Klivlend - Čikago 99:94

Indijana - Majami 112:89

LA Lejkers - LA Klipers 78:106

Sakramento - Juta 95:101

Njujork - Filadelfija 101:91