Sutjeska ubjedljiva protiv Teoda

Domaći sastav je već nakon prve četvrtine stekao dvocifrenu prednost (28:15) i već tada se mogao naslutiti pobjednik.
1 komentar(a)
Ažurirano: 05.04.2015. 23:11h

Sutjeska je opravdala ulogu favorita u duelu sa Teodom i upisala je treći trijumf u Superligi.

Gosti su pokušavali da urade nešto više u nastavku meča, ali Nikšićani im nisu dali ni promil šanse da mogu da naprave preokret. Sredinom posljednje dionice Sutjeska je stigla do maksimalnih 75:55, nakon čega je uslijedila rutinska završnica.

Nemanja Vranješ sa 26 poena i devet skokova i njegov imenjak Pavlićević (24) predvodili su Sutjesku do slavlja, dok su kod Teoda bolji od ostalih bili Mašan Vrbica (18) i Aleksandar Radulović (17, devet uhvaćenih lopti).

Košarkaši Zete 2011 pobijedili su u subotu rožajski Ibar 95:85, dok je Budućnost Voli u petak pred svojim navijačima savladala Mornar 80:76.

Sutjeska - Teodo 84:67 (28:15, 18:17, 21:20, 17:15)

Nikšić - Dvorana: SC „Nikšić“. Gledalaca: 250. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Koljenšić, P. Šutulović (Podgorica).

Sutjeska: Pavlićević 24, Đurović 4, Kovač, Kljajević 2, Čvorović, Ilić 6, Spasojević 13, Arsić 5, Žižić 3, Ljujić 1, Ćalić, Vranješ 26.

Teodo: Šarić 4, Mičel 4, Pekić, Vrbica 18, Mijović, Radulović 17, Subotić 2, Lončar, Jocović 9, Džonson 4, Šibalić 9, Krivokapić.