Nova pobjeda Orlanda, Majami sve dalje od plej-ofa (video)

Hitsi izgubili šest od posljednjih osam mečeva, od čega tri vezana
Dvejn Vejd, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 05.04.2015. 07:08h

Orlando je stigao do druge pobjede za 24 sata, a Nikola Vučević je opet bio odličan. Nije prikazao maestralnu partiju kao protiv Minesote, ali je u slavlju nad Milvokijem učestvovao sa 20 poena, sedam skokova i pet asistencija.

“Magični” su otpor domaćina slomili u posljednjoj četvrtini, a osim Vučevića, dobru partiju prikazao je Tobijas Heris (23, 10 skokova), dok je Bakse predvodio Ersan Iljasova (18, osam uhvaćenih lopti).

Detroit je serijom 10:2 u posljednja dva minuta srušio Majami i doveo ga u tešku aituaciju kada je plasman u plej-of u pitanju.

Hitsi su izgubili šest od posljednjih osam mečeva, uključujući tri vezana i sada imaju skor 34-42.

Put do doigravanje je sada izuzetno težak, a prvi put od sezone 2007/2008. godine završiće lifgaški dio sa negativnim skorom.

Koliko je mečbio važan za Majami pokazuje i podatak da je Dvejn Vejd igrao i pored povrede koljena, ali ni to nije pomoglo da se izbjegne poraz.

Vejd je meč završio sa 24 poen, a pratio ga je Goran Dragić (21). Pistonse su predvodili Redži Džekson (29, 11 asistencija) i Kentavijus Koldvel-Poup (19).

Golden Stejt se ne zaustavlja - najbolja ekipa u ligi je (skor 63-13) na gostovanju Dalasu upisala 12. uzastopnu pobjedu.

Stefon Kari nije bio raspoložen za igru, dao je svega 11 poena uz šut iz igre 12-4, ali su ostali igrači nadomjestili njegove poena.

Čak njih osam imalo je imao dvocifren broj koševa, a najefikasniji su bili Klej Tompson (21) i Andre Igudala (18). Dirkr Novicki je predvodio Maverikse (18).

Utakmica je riješena na kraju teće četvrtine, kada su “ratnici” stigli do 14 poena prednosti (90:76).

Atlanta je lako izašla na kraj sa Bruklinom, a trijumf je osiguran već nakon prve dvije četvrtine kada je na semaforu stajalo 66:48.

Demar Kerol (osam skokova) i Al Horford su ubacili po 20 poena za Houkse, dok je Bojan Bogdanović bio najraspoloženiji kod Netsa (19).