Lebron Džejms i drugovi protiv Majamija nastavili niz pobjeda kod kuće

Poraz od Klivlenda, koštao je Majami pada za jednu poziciju na Istoku (preskočio ga je Bruklin), pa je sada osmi, na posljednjem mjestu koje vodi u plej-of, sa istim skorom (34-41) kao i devetoplasirani Boston.
Lebron Džejms, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.04.2015. 06:50h

Klivlend je upisao 17. uzastopnu pobjedu kod kuće, a nova "žrtva" bio je Majami sa ubjedljivih 114:88.

U sezoni punoj povreda, posebno Krisa Boša, Majami je zadesio novi peh, jer je još u prvom poluvremenu zbog povrede lijevog koljena van terena morao Dvejn Vejd, koji se u napadu okliznuo i pao.

Kako javljaju američki mediji, povreda nije ozbiljna (danas će obaviti dodatne preglede kako bi se ustanovilo pravo stanje povrede), ali Vejd zbog bola nije mogao da nastavi utakmicu, u kojoj je do povrede, za nepunih 13 minuta igre uknjižio sedam poena.

"Moglo je biti gore", rekao je Vejd, koji vjeruje da saigrače neće ostaviti na cjedilu u finišu sezone.

Klivlend su do važne pobjede predvodili Lebron Džejms i Kajri Irving sa po 23 poena, dok je Iman Šampert postigao 17. Lebron je imao i osam skokova i sedam asistencija.

"Kralj" je, tako, stigao među 20 najboljih strijelaca u NBA istoriji jer je sa 24.837 poena prestigao Pata Juinga na 20. mjestu vječite liste najboljih strijelaca.

Kod gostiju najefikasniji su bili Lul Deng i Hasan Vajtsajd sa po 17.

Poraz od Klivlenda, koštao je Majami pada za jednu poziciju na Istoku (iako nije igrao preskočio ga je Bruklin koji ima poraz manje), pa je sada osmi, na posljednjem mjestu koje vodi u plej-of, sa istim skorom (34-41) kao i devetoplasirani Boston, ali je Majami ispred zbog boljeg međusobnog skora u pobjedama (3-1). Bez Boša i sada Vejda trka za plej-of je mnogo teža...

Golden Stejt je kod kuće savladao Finiks sa 107:106, košem Harisona Barnsa u posljednjoj sekundi utakmice.

Barns je u posljednjem minutu imao dvije velike greške, koje ipak nisu kažnjene, ali je ipak donio pobjedu svojoj ekipi šutem na četiri desetinke prije kraja, za 62. pobjedu "ratnika" u sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Stefon Kari sa 28 poena, Klej Tomson postigao je 16, dok je goste predvodio Erik Bledso sa 18.

Hjuston je kao gost trijumfovao nad Dalasom 108:101, uz novu odličnu igru Džejmsa Hardena, koji nije imao učinak kao dan ranije (51 poen), ali su i 24 koša bila dovoljna, zato što je imao dovoljan broj raspoloženih saigrača.

Trevor Ariza je ubacio 19 poena, Džoš Smit je imao 15 poena i 12 skokova, a Kori Bruer je postigao 14 koševa u pobjedi koja je "raketama" (52-24) dala jednu pobjedu prednosti ispred Memfisa (51-24) u borbi za 2. mjesto u Zapadnoj konferenciji.

Klivlend - Majami 114:88 (Džejms 23 p, 8 sk, 7 as, Irving 23 p, 5 as - Deng 17 p, 8 sk, Vajsajd 17 p, 8 sk)

Dalas - Hjuston 101:108 (Novicki 21 p, Ellis 19 p - Harden 24 p, Ariza 19 p, Smit 15, 12 sk)

Golden Stejt - Finiks 107:106 (Kari 28 p, 8 sk, 5 as, Tompson 16 p - Bledso 18 p, 11 as, 6 sk, Markif Moris 17 p, 12 sk, Voren 17 p, Rajt 16 p, 12 sk)