Nova pobjeda Golden Stejta, Finiks iznenadio Hjuston

Džejms Harden, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.03.2015. 08:08h

Golden Stejt ne staje - “ratnici” su protiv Jute upisali petu uzastopnu, a ukupno 56. pobjedu ove sezone.

Utakmica je riješena sredinom posljednje četvrtine, kada je domaći sastav stigao do dvocifrene prednosti (97:85), za miran završetak.

.Stefon Kari je meč završio sa 24 poena (šut iz igre 18-8), Leandro Barbosa je dodao 19, a Dejmon Grin 15.

Kod “džezera”, najbolji su bili Derik Fejvors (21, 11 skokova) i Trej Burk (20).

Zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, u kome je ubacio 63 poena, a primio 35, Detroit je stigao do pobbjede u duelu sa Čikagom.

Blistao je Redži Džekson sa 22 poena i 11 asistencija, a odličnu rolu imao je i Keron Batler (20). Pau Gasol je za poraženi tim dao 27 koševa i uhvatio je 10 lopti.

Nikola Mirotić je meč završio sa osam poena (šut iz igre 8-1) uz pet skokova i četiri asistencije.

Hjuston je poražen od Finiksa pred svojim navijačima, a jedan od razloga za to je i podatak da Džejms Harden, prva zvijezda tima, nije imao šutersko veče.

Dao je 16 poena, ali je pogodio jednu trojku iz osma pokušaja, a iz igre je ukupno šutirao 19-5.

Na drugoj strani nerješiva enigma za rivala bio je Erik Bledso (34, 18-11 šut iz igre).

Memfis je bez problema izašao na kraj sa Portlandom, ali goste više od poraza brine povreda Lamarkusa Oldridža.

On se povrijedio u prvom poluvremenu, u pitanju je lijeva ruka i postoje indicije da će morati duže da pauzira.

Džef Grin (23, devet skokova) i Majkl Konli (21, devet asistencija) su predvodili Memfis do 49. trijumfa u sezoni. Na drugoj strani najefikasniji je bio Damijen Lilard (27).

Odličnom igrom u posljednjoj četvrtini, koju je dobio 35:24, Bruklin je stigao do slavlje na gostovanju Indijani.

Bruk Lopez (26, šut 14-11) i Bojan Bogdanović (21, šut iz igre 8-8) su bili tvorci pobjede. Džordž Hil (18) je bio najefikasniji kod Pejsersa.