64 pregleda 0 komentar(a)
Ibar, Foto: Kkibar.me
Ažurirano: 21.03.2015. 20:47h

Ibar je u Superligi - Rožajci su bez problema savladali Lovćen i napravili veliki uspjeh.

Sve je riješeno već nakon prvih 20 minuta, kada je ekipa Dragana Kostića stigla do 16 poena prednosti (46:30).

Ostatak meča bila je samo stvar rutine za igrače Ibra.

Jedinstvo nije uspjelo da savlada favorizovanu Sutjesku, pa takmičenje nastavlja u plej-autu.

Nikšićani su već u uvodnim minutima došli do osjetne prednosti, da bi na poluvremenu imali plus 13 (40:27) i već tada su riješili pitanje pobjednika.

Mornar je tek u posljednjih pet minuta srušio otpor Zete 2011, koja je na poluvremenu imala visoku prednost (51:36).

Barani su se probudili u nastavku i u samoj završnici na Nikoli Koraću i Ivanu Jeleniću došli do slavlja. Gosti su i pored poraza izborili plasman u Superligu.

Ulcinj je, u meču bez rezultatskog značaja, lako savladao ABS Primorje.

Domaći sastav je već na poluvremenu imao dvocifrenu prednost (46:35), koju je do kraja meča i povećao.

Danilovgrad je uspio da iznenadi nezainetresovani Teodo, koji je već ranije obezbijedio plasman u Superligu.

Tivćani su sredinom druge četvrtine imali 11 poena prednosti, ali im to nije bilo dovoljno da sruše otpor borbenih gostiju i stignu do novih bodova.

U Superligu su se plasirali Sutjeska, Teodo, Mornar, Ibar i Zeta 2011.

Njima će se pridružiti aktuelni šampion Budućnost Voli.

Ibar - Lovćen 83:73 (23:17, 23:13, 17:25, 20:18)

Rožaje - Dvorana: SC „Bandžovo brdo”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Klauđerović, Janjušević (Nikšić), Raičević (Bijelo Polje).

Ibar: Spenser 14, Feleć 7, Dautović, Vejlon 12, E. Kalić 10, Mijatović 2, Nurković 8, A. Kalić 9, Marojević 2, Zejak, Hot 12, Tomašević 7.

Lovćen: Rabrenović, Jovanović 13, Milošević 2, Tmušić 17, Vukčević 6, Mlađan, Milić 7, Bjeletić 2, Borilović 7, Ševaljević 2, Knežević 17, Lakićević.

Jedinstvo - Sutjeska 57:74 (16:24, 11:16, 16:22, 14:12)

Bijelo Polje - Dvorana „Nikoljac“. Gledalaca: 400. Sudije: Z. Šutulović, Koljenšić, Savović (Podgorica).

Jedinstvo: N. Radović 3, Mušović, Fisik 2, Šekularac 6, D. Radović, Omerović 8, Babača 4, Knežević 1, Jeknić 20, Hadžibegović 6, Vuković 7, Ljujić.

Sutjeska: Pavlićević 12, Đurović 1, Kovač 3, Čvorović 2, Vujović, Ilić 12, Spasojević 16, Arsić 7, Žižić 7, Ljujić 2, Ćalić, Vranješ 12.

Mornar - Zeta 2011 87:81 (17:26, 19:25, 25:16, 26:14)

Bar - Dvorana: „Topolica". Gledalaca: 300. Sudije: Vojinović (Nikšić), Jokić, Radulović (Podgorica).

Mornar: Damjanović 2, Jelenić 18, Milović 4, Miloš Latković, Vujošević 17, Milan Latković, Milošević 2, Vilson 10, Mandić 2, Tomović, Koleman 10, Korać 22.

Zeta 2011: Agramović 2, M. Raičević 5, F. Raičević, Bogojević 19, Otašević, Mugoša 14, Radunović 18, Tušek 5, Kovačević, Sjekloća 12, Ivanović 6.

Ulcinj - ABS Primorje 94:81 (23:15, 23:20, 21:23, 27:23)

Ulcinj - Dvorana: SC „Bratstvo - jedinstvo”. Gledalaca: 150. Sudije: Lakićević (Budva), Filipović (Nikšić), Radinović (Podgorica).

Ulcinj: Kusovac, Martinović 6, Strunjaš 3, Krivokapić 2, Ivanović 11, Đurišić, D. Đoković 9, Ljujić 19, Barović, Pajović 14, Jovetić, N. Đoković 30.

ABS Primorje: Ratković 21, Dabović, Đokić 23, Avramovski 12, Bulatović, Spajić 2, Arapović, Kovačević, Novaković 2, Baćović 15, Dželetović 6, Lepetić.

Teodo - Danilovgrad 74:77 (24:20, 15:16, 13:20, 22:21)

Tivat - Dvorana: „Župa" Gledalaca: 100. Sudije: Popović (Podgorica), Kostić (Ulcinj), Vujičić (Herceg Novi).

Teodo: Šarić, Mičel 6, Pekić 2, Vrbica 9, Mijović 2, Radulović 15, Subotić 10, Lončar 3, Jocović 10, Džonson 5, Šibalić 10, Krivokapić 2.

Danilovgrad: Misinezović, Skendžić, Nikaljević 6, Lalić 6, Kuveljić 11, Jovović, Radanović, Milošev 9, Dragović, Patković 9, Jovanović 26.