Budućnost Volkano osvojila treće mjesto

1 komentar(a)
Budućnost Volkano, Foto: Mzrkl.org
Ažurirano: 15.03.2015. 16:34h

Budućnost Volkano je osvojila treće mjesto na završnom turniru Regionalne lige. Podgoričanke su bile bolje od domaćeg Celja nakon produžetka.

Poene za pobjedu uz dodatno bacanje ubacila je iskusna Hajdana Radunović osam sekundi prije kraja dodatnih pet minuta. U regularnom dijelu gošće su bile blizu poraza, ali je Irena Matović pogodila trojku za 67:67.

"Dobiti Celju na njegovom parketu, uz to još na završnom turniru je pravi podvig. Iako moram istaći, da su protivnice bile oslabljene neigranjem Marice Gajić”, rekao je Goran Bošković, trener Budućnost Volkana.

Kao i protiv Radivoja Koraća, Budućnost Volkano je sjajno odigrala 15-tak minuta, kada je na semaforu stajalo 27:10.

Od tog trenutka se Slovenke bude i do poluvremena prave seriju 22:5, čime su uspjele da stignu do izjednačenja (32:32).

U nastavku meča bolja igra “plavih”, koje su opet došle do dvocifrene prednosti.

Celje se, međutim, nije predavalo i nepuna tri minuta prije kraja trojkom Maje Erkić je preokrenulo (59:57).

Ušlo se u neizvjesnu završnicu u kojoj je Matović uspjela da pogodi iza linije 6,75 metara i donese svom timu produžetak.

"Presrećna sam pobjedom i osvajanjem trećeg mjesta. Igračice su se borile do posljednje sekunde, imale smo više želje i to je presudilo, a ne sreća koja je možda nedostajala Celju”, objasnila je Hajdana Radunović.

Šanasa Sanders je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa 25 poena (pet trojki), Matović je dodala 23, a Jovana Popović 13.

U redovima Celja najefikasnija je bila Erkić sa 30 koševa (sedam skokova), a Eva Lisec je imala dabl-dabl učinak (21, 11 skokova).

Celje - Budućnost Volkano 75:76 (10:23, 22:9, 12:20, 23:15, 8:9)

Celje - Dvorana: “Gimnacija centar”. Gledalaca: 400. Sudije: Juras (Srbija), Karović, Čavara (BiH).

Celje: Abramovič 2, Potočnik, Mišeljić, Dojkić 12 (2-2), Jakovina 6 (2-2), Gajić, Lešek, Lisec 21 (4-3), Ocvirk 2, Belak, Erkić 30 (8-7), Preželj 2.

Budućnost Volcano: Popović 13, Vučetić, Živaljević, Radunović 8 (3-2), Vujačić, Matović 23 (1-1), Mujović 5 (2-1), Bajić 2 (2-0), Dobrović, Mugoša, Sanders 25 (5-4), Teri.