Đukanović donio trijumf Lovćenu

313 pregleda 0 komentar(a)
Milutin Đukanović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 27.09.2018. 09:32h

Povratak u Lovćen, u kojem je prethodnu epizodu završio suspenzijom zbog tuče na utakmici sa Ibrom, Milutin Đukanović je obilježio na najbolji mogući način - trojkom za pobjedu.

Bek sa Cetinja je pola minuta prije kraja pogodio koš Rogaške iza linije 6,75 metara za konačnih 72:71.

Slovenci su pokušali da preokrenu, ali je Rašan Smit promašio oba šuta - po jedan za dva i tri poena.

Cetinjani su sami krivi što se ušlo u neizvjesnu završnicu, jer su četiri minuta prije kraja vodili 68:57.

Gosti su preokrenuli serijom 14:1, ali je njihovo slavlje spriječio Đukanović.

Crnogorski reprezentativac Aleksa Popović je bio najbolji sa 17 poena i šest skokova, a dvocifren učinak su imali i Mašan Vrbica (13), Đukanović i Miloš Popović (po 11).

Dejvis je bio najefikasniji igrač meča sa 23 pogotka.

Drugi crnogorski predstavnik, Sutjeska, u petak od 20 časova gostuje Primorskoj.

Lovćen - Rogaška 72:71 (17:11, 19:19, 16:20, 20:21)

Cetinje - SC “Lovćen”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Arsenijević (Srbija), Antovski, Krstevski (Makedonija).

Lovćen: Pilčević 2, A. Popović 17 (6-4), Vrbica 13, Parača, Lopičić (2-0), Lelić 9 (4-4), Božović, M. Popović 11 (6-5), Đukanović 11, Ivelja 2, Todorović 7, Đoković.

Rogaška: Kosić 2, Dejvis 23 (8-5), Božak, Mijović 2, Šantelj 2 (2-2), Bilić 8, Pajić 9 (3-2), Tomić 11 (3-3), Knežević 2, Vašl 12 (4-4).