Siksersi iznenadili Atlantu, Džejms stigao Prajsa

64 pregleda 0 komentar(a)
Džef Tig, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 08.03.2015. 08:06h

Iznenađenje u Filadelfiji. Atlanta, drugi tim po broju pobjeda u ligi (49-13), poražen je od Siksersa, koji imaju drugi najlošiji učinak (11-49). Slabiji od njih je samo Njujork (12-49).

Meč je riješen nešto više od minut prije kraja kada je Luk Ričard Mbah a Mut pogodio svoju treću trojku za 91:84.

Tako će Houksi u nekom od narednih mečeva morati da traže 50. pobjedu, što bi im bilo prvi put od sezone 2010/2011. godine.

“Mi smo u fazi da smo željni da se takmičimo, možda zbog toga postoji dodatni motiv, što nije bio slučaj sa Atlantom. Oni su najbolji tim na Istoku, osigurali su plej-of i zbog toga su, možda, malo opuštenije ušli u meč”, rekao je Bret Braun, trener Filadelfije.

Mbah a Mut i Holis Tompson su meč završili sa po 19 poena, a Džef Tig (17) je bio najbolji kod “jastrebova”.

Zvijezda večeri bio je Lebron Džejms, koji je predvodio Klivlend do sigurne pobjede protiv Finiksa.

Kavalirsi su na kraju treće četvrtine imali plus 28 (80:52), pa su smanjili ritam, što su gosti iskoristili i ublažili poraz.

“Kralj Džejms” je postigao 17 poena i svoj tim doveo do drugog mjesta u Istočnoj konferenciji.

Imao je i osam asistencija, čime je stigao do brojke 4.206. uspješnih dodavanja u dresu Klivlenda, čime se na vrhu iste tima iz Ohaja izjednačio se Markom Prajsom.

Minesota je nakon četiri vezana poraza pred svojim navijačima slavila, a savladan je Portland.

Do pobjede su “vukovi” stigli boljom igrom u nastavku, a najefikasniji su bili Kevin Martin (29) i Geri Nil (27).

Nikola Peković je meč okončao sa 11 poena, osam skokova i blokadom.

U redovima gostiju najbolji je bio Damijen Lilard (32).