Poraz Mornara od Peći

51 pregleda 1 komentar(a)
Đorđije Pavićević, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 04.03.2015. 19:52h

Košarkaši Mornara nisu uspjeli da pobjedom zatvore ovosezonsku epizodu u Balkanskoj ligi.

U posljednjem meču grupne faze takmičenja, Barani su na domaćem parketu poraženi od Peć, u meču koji su loše otvorili, ali i smogli snage da u finišu trećeg perioda i za pet minuta posljednjeg praktično nadoknade minus od 21 poena.

Gosti su, naime, sredinom treće četvrtine serijom 15:3 došli do tada najubjedljivije prednosti (51:30).

Uslijedile su odlične role Miroslava Damjanovića (vezao osam poena) i Ivana Jelenića (za četiri minuta posljednjeg perioda upisao sedam poena), i serija 17:2, kojom je domaći tim u 35. minutu stigao do minimalnog zaostatka (61:62).

Od tog trenutka plej ekipe iz Peći Dominik Vajs odigrao je simultanku i uz par promašenih šuteva Mornara, doveo svoj tim do važne pobjede.

„Poraz je došao kao posljedica lošeg otvaranja meča. Ponovo smo u finišu pokazali karakter i uspjeli da nadoknadimo veliki minus, ali snage za preokret nismo imali. Cilj nam je ove sezone i bio plasman u drugu fazu takmičenja, ali ostaje žal što nismo uspjeli da se plasiramo u samu završnicu”, rekao je Ljubomir Vujačić, pomoćni trener Mornara.

Mornar - Peć 65:72 (13:25, 14:13, 18:24, 20:10)

Bar - Dvorana: "Topolica". Gledalaca: 300. Sudije: Obradović, Kralj, Karović (Bosna i Hercegovina ).

Mornar: Damjanović 11, Jelenić 18, Milović, Miloš Latković 2, Vujošević 2, Milan Latković, Milošević 9, Vilson 3, Koleman 6, Korać 4, Miković 10, Vušović.

Peć: Rubin 7, Begeri, Radoni, Rugova 2, Veseli 14, Grapci, Vajs 9, Hajdari, Hajrizi 4, Brkić 19, Nelson 10, Ostin 7.