Partizan bolji od Zvezde, borba za plej-of se zahuktava

21 komentar(a)
Milan Mačvan, Foto: Betaphoto
Ažurirano: 01.03.2015. 21:20h

Partizan je u derbiju 23. kola savladao Crvenu zvezdu u krcatom Pioniru (77:63), pa je tri kola prije kraja jasno da se borba za pozicije pred plej-of zahuktala.

"Crno-bijeli" su ovim trijumfom preuzeli treće mjesto od Cedevite i ostali na jednu pobjedu minusa u odnosu na drugoplasiranu Budućnost Voli.

"Crveno-bijeli" večeras nisu imali šansi, iako su u drugoj četvrtini vodili i sa osam razlike (31:24).

Partizan je, međutim, poluvrijeme završio serijom 11:0 (38:33), a onda dodao gas u nastavku i u trećoj dionici došao do maksimalnih plus 18 (59:41).

Saša Pavlović je sa 19 poena predvodio pobjednika, Milan Mačvan je dodao 15. uz 10 skokova, a dvocifren učinak je imao i Nikola Milutinov (13).

Kod Zvezde, koja je šutnula čak 31 trojku (dala devet) iz prosjeka su iskočili samo Čarls Dženkins (20) i Markus Vilijams (14).

U ovom trenutku je jasno samo to da Zvezda u doigravanje ide sa prve pozicije, dok će Budućnost, Partizan i Cedevita u međusobnim duelima odlučivati o tome koja ekipa će imati prednost domaćeg terena.

Budućnost u pretposljednjem kolu gostuje Cedeviti, a u posljednjem dočekuje Partizan kojeg je u prvom dijelu sezone savladala u Beogradu sa 72:61.