Budućnost Voli slavila protiv Solnoka

15 komentar(a)
Omar Kuk, Foto: Abaliga
Ažurirano: 28.02.2015. 19:54h

Budućnost Voli velikim koracima grabi ka osvajanju 2. mjesta na kraju ligaškog dijela takmičenja.

Podgoričani su lakše nego što se očekivalo savladali u gostima Solnok i tri kola prije kraja ima dvije pobjede više od Cedevite, koja je u petak veče kući poražena od Mega Leksa.

Od starta meča gosti su poveli, kontrolisali su dešavanja na terenu svih 40 minuta i mađarski šampion nije imao ni minimum šansi da dođe do slavlja.

"Plavi" su bili odlični u šutu za dva poena (26-13), solidni iza linije 6,75 metara (36-12) i sjajni u skoku (44).

Imali su u svojim redovima i sjajnog Omara Kuka (20, četiri trojke, po sedam skokova i asistencija), sigurnog novajliju Borisa Savovića (19) i odličnog kapitena Suada Šehovića (16, osam uhvaćenih lopti), koji je igrao povrijeđen.

“Veoma važna pobjeda za nas. Igrali smo veoma dobro, uspjeli smo da kontrolišemo meč svih 40 minuta, a i odbrana je bila veoma dobra”, rekao je Igor Jovović, trener Podgoričana.

Da će gosti slavili u Solnoku, moglo se naslutiti već na isteku 8. minuta, kada je Aleksa Popović pogodio za prvu dvocifrenu prednost (18:8).

Najbolji igrač Mađara David Vojvoda je bio potpuno zaustavljena, pa su napade završavali iz neizrađenih akcija i šutom preoko ruke.

Kako se bližio kraj poluvremena, Solnok se malo trgnuo, prišao je na 26:29, ali je to bilo sve što su uspjeli da urade.

Na odmoru se otišlo sa rezultatom 39:33, nakon što je Šehović pogodio trojku.

"Imali smo malu krizu, ali sada ovaj meč igrali kao tim. Ovo je važan korak da se dostigne dobra pozicija za plej-of”, riječi su Nikole Ivanovića.

Nastavak meča Budućnost Voli je otvorila šuterski sjajno. Pogođene su četiri trojke - Savović dvije, Kuk i Šehović po jednu, pa je semafor pokazivao maksimalnih plus 16 (54:38).

Nakon toga gosti su malo smanjili gas, a Solnok to iskoristio i serijom 7:0 prišao na 45:54.

Jovović je uzeo minut odmora, nakon kog su stvari ponovo došle na svoje mjesto. Kuk je ponovo bio uspješan iza linije 6,75 metara, a Savović je dao dva bacanja za 59:45 i miran završetak meča.

“Čestitam ekipi Budućnost Volija na pobjedi. Mi smo promašili mnogo zicera, a oni su nas zbog toga kaznili. Vodili su od starta i uspjeli su da sačuvaju prednost, iako smo mi pokušavali da preokrenemo i dođemo do pobjede”, istakao je trener Solnoka Dragan Aleksić.

Solnok - Budućnost Voli 72:81 (14:23, 19:16, 18:20, 21:22)

Solnok - Dvorana: “Tizaligeti”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Belošević (Srbija), Majkić, Krejić (Slovenija).

Solnok: Li 4, Keler 5 (2-0), Vitman 6, Vojvoda 10 (1-1), Rakić, Džons 18 (6-6), Bader 8 (3-2), Peringer, Brkić, Pavlović, Milošević 13 (4-4), Gipson 8 (3-2).

Budućnost Voli: Kuk 20 (7-6), Šehović 16, Dašić, Planinić 2, Subotić 4, Radunović, Vitkovac 9 (2-2), Popović 6 (2-1), Ivanović 1 (2-1), Paunić 4 (1-0), Rikić, Savović 19 (10-9).