Dabl-dabl Pekovića u pobjedi Minesote, Vučević odličan u porazu Orlanda

63 pregleda 4 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.02.2015. 07:30h

Crnogorski reprezentativci Nikola Vučević i Nikola Peković ponovo su imali odličan učinak, u utakmicama NBA lige koje su odigrane u noći između srijede i četvrtka.

Vučevićev Orlando je poražen kod kuće, nakon produžetka, od Majamija 93:90, a centar naše reprezentacije je za skoro 41 minut igre zabilježio 28 poena (šut za dva poena 21-10, sa linije bacanja 9-6), osam skokova i ukradenu loptu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Luol Deng sa 21 poenom, a dobro su ga pratili Dvejn Vejd sa 18 i Hasan Vajtsajd sa 15 postignutih poena.

Minesota je na svom parketu porazila Vašington 97:77, a Peković je za skoro 35 minuta igre upisao dabl-dabl - 15 poena (šut za dva poena 14-6, sa linije bacanja 4-3), 13 skokova, a imao je i po asistenciju i ukradenu loptu.

Meč je obilježio povratak Kevina Garneta u dres Minesote, u klub u kojem je igrao 12 godina a vratio se nakon razmjene sa Bruklinom.

U pobjedi protiv Vašingtona Garnet je ubacio pet poena, a imao je i osam skokova i po dvije asistencije i blokade. Minesotu je do trijumfa predvodio Kevin Martin sa 28 poena.

"Nisam znao da su me se navijači ovoliko uželjeli. Ne znam ni da li je ispravno reći ili pomisliti da čitav jedan grad može da te voli, ali kada doživite ovo, onda shvatite da je to moguće", rekao je Garnet.

As Čikaga Nikola Mirotić je u porazu svog tima od Šarlota (98:86) za skoro 12 minuta igre šut uknjižio šest koševa (šut za dva poena 3-2, za tri poena 1-0), te po skok i asistenciju.

Hjuston je u derbiju Zapada pobijedio Los Anđeles Kliperse sa 110:105, uz 21 poen Džejmsa Hardena i 20 Korija Bruera, dok je Portland na krilima Veslija Metjuza (31) bio bolji od San Antonija - 111:95.

Atlanta je na svom parketu pobijedila Dalas sa 104:87, a u vodećem timu Istočne konferencije istakao se rezervista Denis Šreder sa 17 poena, dok je za poraženi tim Monta Elis ubacio 19 poena.

Finks je upisao trijumf u gostima, pobijedivši Denver sa 110:96. Finiks je, do prve pobjede poslije pet vezanih poraza, predvodio Brendon Najt sa 19 poena.

S druge strane, Denver je upisao osmi uzastopni poraz na svom terenu, a najefikasniji u ovom duelu bio je Vil Barton sa 22 poena.

Nju Orlenas je na svom terenu savladao Bruklin sa 102:96 za treću pobjedu u nizu. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kvinsi Pondekster sa 25 poena, dok je u redovima Bruklina bolji od ostalih bio Džo Džonson koji je ubacio 21 poen.

Orlando - Majami 90:93, nakon produžetka (Vučević 26 p, 8 sk, Oladipo 13 p, 13 sk.- Deng 21 p, Vejd 18 p)

Atlanta - Dalas 104:87 (Šreder 17 p, Korver 16 p - Elis 19 p)

Boston - Njujork 115:94 (Jerebko 20 p, Tomas 19 p - Barnjani 17 p)

Čikago - Šarlot 86:98 (P. Gasol 25 p, 13 sk - Kid-Gilhrist 18 p, 12 sk)

Hjuston - Los Anđeles Klipers 110:105 (Harden 21 p, 10 as, Bruer 20 p - Kroford 24 p, Džordan 22 p, 19 sk)

Milvoki - Filadelfija 104:88 (Henson 21 p, Midleton 19 p - Ričardson 16 p)

Minesota - Vašington 97:77 (Martin 28 p, Peković 15 p, 13 sk - Porter 13 p)

Nju Orleans - Bruklin 102:96 (Pondekster 25 p - Džonson 21 p, 10 sk, Jang 19 p)

Denver - Finiks 96:110 (Barton 22 p, Galinari 20 p - Najt 19 p, Bledso 18 p)

Juta - - Los Anđeles Lejkers 97:100 (Hejvord 20 p, Fejvors 18 p - Klarkson 22 p, Hil 16 p)

Sakramento - Memfis 102:90 (Gej 28 p - Rendolf 20 p)

Portland - San Antonio 111:95 (Metjuz 31 p, Oldridž 11 p, 11 sk - Dankan 20 p)