Pobjede Teoda, Lovćena, Ibra i Jedinstva

U derbiju Teodo trijumf protiv Mornara osigurao već nakon prve četvrtine (26:12)
82 pregleda 0 komentar(a)
Teodo, Foto: Facebook
Ažurirano: 14.02.2015. 20:09h

Teodo je u derbiju lakše nego što se očekivalo savladao Mornar i, bar na 24 sata, preuzeo prvo mjesto na tabeli.

Sve je bilo riješeno već nakon prve četvrtine, kada je domaći tim stekao dvocifrenu prednost (26:12), koju je bez problema sačuvao do kraja meča.

Lovćen je protiv posljednjeplasiranog ABS Primorja nakon prvog poluvremena imao 19 poena viška (47:28).

Velika prednost uspavala je Cetinjane, pa su gosti u 39. minutu prišli na minus tri (63:60), ali nisu imali snage za preokret.

Ibar je pred svojim navijačima savladao Danilovgrad i napravio veliki korak ka plasmanu u Superligu.

Domaći sastav je vodio od početka meča, a sve je riješeno na kraju treće četvrtine, kada je na semaforu stajalo 64:44.

U zanimljivom i neizvjesnom meču, Jedinstvo je savladalo Ulcinj i nastavilo trku za plasmanu u Superligu.

Domaćin je do trijumfa došao u samom finišu, a presudile su dvije tehničke i isključujuća greška za gostujuće igrače.

Nedjelja: Sutjeska - Zeta 2011 (20.15).

Teodo - Mornar 76:64 (26:12, 13:19, 19:14, 18:19)

Tivat - Dvorana: „Župa”. Gledalaca: 350. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Savović, Popović (Podgorica).

Teodo: Šarić 5, Mičel 4, Pekić 3, Vrbica 6, Mijović 27, Radulović 13, Subotić 2, Lončar, Jocović 3, Džonson 11, Šibalić, Krivokapić 2.

Mornar: Jelenić 11, Milović 1, Miloš Latković 7, Vujošević 6, Milan Latković 4, Milošević 10, Vilson 16, Mandić, Tomović, Koleman 5, Korać 4, Vušović.

Lovćen - ABS Primorje 67:63 (26:11, 21:17, 9:17, 11:18)

Cetinje - Dvorana: SC „Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Lakićević (Budva), Kostić (Ulcinj), Radinović (Podgorica).

Lovćen: Rabrenović, Jovanović 19, Milošević 15, Tmušić 13, Vukčević, Mlađan, Milić 14, Bjeletić, Borilović 2, Ševaljević, Knežević 4, Lakićević.

ABS Primorje: Ratković 1, Dabović, Đokić 26, Avramovski 15, Savić, Spaić 8, Arapović, Kovačević, Novaković 2, Baćović 3, Dželetović 9, Lepetić.

Ibar - Danilovgrad 80:65 (22:18, 17:12, 25:14, 16:21)

Rožaje - Dvorana: „Bandžovo brdo”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Kićović (Bar), Šćekić (Berane), Gušmirović (Bijelo Polje).

Ibar: Spenser 13, Felać 12, Simović 5, Vejlon 10, E. Kalić 6, Mijatović, Nurković, A. Kalić, Marojević 9, Zejak 5, Hot 20, Dautović.

Danilovgrad: Misinezović, Skendžić, Nikaljević 2, Lalić 18, Kuveljić 8, Jovović 3, Radanović, Milošev 5, Dragović, Patković 24, Jovanović 5, Radonjić.

Jedinstvo - Ulcinj 81:73 (12:19, 15:9, 20:16, 34:29)

Bijelo Polje - Dvorana „Nikoljac”. Gledalaca: 150. Sudije: Jokić, Radulović (Podgorica), Janjušević (Nikšić).

Jedinstvo: N. Radović 2, Mušović 9, Šekularac 17, D. Radović, Omerović 2, Babača 4, Knežević, Jeknić 8, Hadžibegović 26, Zlajić, Vuković 13, Ljujić.

Ulcinj: Kusovac 13, Martinović 1, Strunjaš 4, Krivokapić 3, Ivanović 5, Đurišić, D. Đoković 2, Ljujić 5, Barović, Pajović 26, Jovetić, N. Đoković 14.