Gran Kanarija opet bolja od Budućnost Volija

Vladimir Dašić je bio najefikasniji kod domaćina sa 20 poena uz pet skokova i tri ukradene lopte
90 pregleda 0 komentar(a)
Džej Ar Rejnolds, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 11.02.2015. 19:50h

Porazom od Gran Kanarije, košarkaši Budućnost Volija su se oprostili od evropske scene za ovu sezonu.

Španski tim je opet bio bolji, ovog puta je imao i malo sreće, pa će Podgoričani morati da čekaju neku drugu priliku da nanesu poraz ekipi Renesesa Garsija Aita.

"Utakmica je bila lijepa za gledanje, publika je imala šta da vidi. Bili smo u egalu skoro čitavu utakmicu. U prvom poluvremenu nismo realizovali šutersko raspoloženje da na odmor odemo sa prednošću, jer smo slabo gradili koš. Sa više energije smo ušli u drugo poluvrijeme, u završnici smo promašili neke otvorene šuteve, dok su oni pogodili i to je presudilo na kraju. Ono što raduje jeste da smo igrali mnogo bolje nego neke prethodne utakmice”, rekao je trener domaćina Igor Jovović.

Budućnost Voli je bolje otvorila meč i na krilima raspoloženog Suada Šehovića (dao 13 poena u prvoj četvrtini) stekla sedam poena viška (29:22).

Međutim, gosti su već sredinom druge četvrtine preokrenuli poenima Jana O'Lirija (37:38) i prednost su čuvali do kraja meča.

U samoj završnici, Podgoričani su imali priliku da slave. Kod minimalnog vođstva Gran Kanarije (83:84), Omar Kuk je izgubio loptu, a O'Liri pogodio za 83:86.

Poslije minuta odmora, Džej Ar Rejnolds je pokušao da trojkom izjednači, ali je promašio.

U skoku je bio najviši Darko Planinić i umjesto da izbaci loptu van reketa za novi šuta iza linije 6,75 metra, pokušao je da pogodi preko gorostasnog Valtera Tavaresa, koji ga je blokirao i šansa za eventualni produžetak je otišla u nepovrat, 17 sekundi prije kraja.

Konačan rezultat postavio je Tomas Belas sa linije penala.

"Kada jedna ekipa izbori plasman dalje, a druga ne, onda je teško igrati, ali ovog puta to nije bio slučaj. Bila je ovo dobra utakmica. Za nas je veoma važno što smo ostvarili 15 pobjeda u 16 mečeva, od čega 10 u prvoj fazi, ali to ne mora ništa da znači. Možda izgubimo već u narednoj fazi”, objasnio je Aito.

Vladimir Dašić je bio najefikasniji kod domaćina sa 20 poena uz pet skokova i tri ukradene lopte, a kod Španaca istakli su se centri Tavares (10 skokova) i Levon Kendal sa 16 koševa.

Budućnost Voli - Gran Kanarija 83:88 (29:22, 17:27, 18:21, 19:18)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Romano (Izrael), Šulga (Ukrajina), Fufis (Grčka).

Budućnost Voli: Kuk 10 (3-2), Šehović 17 (3-1), Dašić 20 (4-4), Planinić 4, Subotić 2, Čarapić, Vitkovac 2, Popović, Ivanović, Rejnolds 15 (6-5), Paunić 13, Rikić.

Gran Kanarija: Oliver 1 (1-1), Baro, Urtasun 8, Belas 5 (2-2), Baez 9 (2-2), Kendal 16 (3-2), Alvarado, Pauli 7, Tavares 16 (4-4), Kjurik 12, O'Liri 14, Samers.