Paunić predvodio Budućnost Voli do trijumfa nad Zadrom

Ivan Paunić je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 20 poena, Rejnolds je dodao 14, a Vladimir Dašić 11 uz devet skokova.
61 pregleda 0 komentar(a)
Ivan Paunić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.02.2015. 19:59h

Morali su košarkaši Budućnost Volija dobro da se pomuče, a navijači da strijepe sve do same završnice, kako bi se upisala dva boda protiv Zadra.

Gosti su se predstavili u sjajnom izdanju bez dva važna igrača - Džejmsa Florensa i Iva Ivanova su odlično parirali, ali im je u ključnim trenucima ponestalo snage i koncentracije.

U igri Podgoričana vidjelo se opterećenje važnošću meča, kao i činjenice da su pojedini igrači imali problema sa povredama i bolešću.

Međutim, pobjeda se piše, a igra zaboravlja. Nastavljena je trka za drugo mjesto, što je u ovom trenutku i najvažnije.

"Izuzetno važna pobjeda za nas, nakon teško ritma utakmica. Dobro smo odigrali odbranu, pokazali smo da se polako dižemo i da ćemo igrati bolje i da ćemo bilježiti bolje rezultate u nastavku takmičenja”, rekao je Čedomir Vitkovac, krilni centar Budućnost Volija.

Početak je bio obećavajući za domaćina, u 5. minutu imali su prednost od 14:5.

Zadrani su, međutim, brzo uspjeli da se vrate i i sredinom druge četvrtine došli su do prve prednosti (26:28).

Od tog momenta pa do odlaska na veliki odmor igralo se koš za koš (36:36).

"Značajan meč sa rezultatskog aspekta, i značajna pobjeda. Izuzetno naporan ritam počeo je da ostavlja trag. U posljednjem mjesecu smo imali dvadesetak dana puta, bio je to veoma „gust“ ritam teških utakmica u gostima, pa nijesmo imali ni vremena za oporavak, pa ni za adekvatan trening. Zato ni nivo naše igre u pojedinim momentima nije kao što smo naviki. Ova pobjeda nas ostavlja u trci za izuzetno visok plasman. Loš skok iz prvog dijela ovog meča, iskontrolisali smo u drugom poluvremenu. Zadar je odigrao sjajnu utakmicu bez obzira na njihove probleme uoči meča", istakao je trener "plavih" Igor Jovović.

I na startu drugog poluvremena ista slika na terenu, a kako se bližio kraj trećeg perioda, Budućnost Voli je podizala nivo igre i serijom 10:2 stekli su maksimalnih plus (13 (60:47).

Činilo se tada da je utakmica riješena, ali tako nisu mislili igrači Zadra. Napravili su seriju 10:0 i u 35. minutu prišli na minus tri (60:57).

Prvi poen u posljednjoj četvrrtini Podgoričani su ubacili nešto više od pet minuta prije kraja, a učinio je to iskusni Omar Kuk.

Odluka o pobjedniku pada u posljednja dva minuta. Kuk i Vitkovac su pogodili za 69:63, nakon čega su gosti promašili dva napada, a tačku na trijumf stavio je Džej Ar Rejnolds 50-tak sekundi prije kraja meča za konačih 71:63.

"Čestitam ekipi Budućnosti na pobjedi i želim im puno sreće u nastavku sezone. Odigrali smo dobru utakmicu, borili smo se iako smo se jedva skupili. Neki su bolesni, neki nezadovoljni. Znali smo šta nas čeka, pripremili smo se i došli smo ovdje da “poginemo”. Bilo je grešaka i to ćemo nastojati da ispravimo”, objasnio je Henrik Širko, krilo Zadra.

Kod gostiju istakao se centar Josip Sobin (18, sedam skokova, pet asistencija).

"I ja bih čestitao Budućnosti i kolegi Igoru Jovoviću, ali i mojim momcima. Parirali smo jakom protivniku, većim dijelom utakmice, na teškom gostovanju. Došlo je do pada koncentracije, posebno u defanzivnom dijelu, u trećoj četvrtini, kad nismo imali petlju da iskontrolišemo pozicije odbrane sa faulima, ako ne na drugi način, i tu je protivnik dao neke lagane poene. Zbog toga brejka je svježiji ušao u finiš i uspješno iskontrolisao skok i u odbrani i u napadu, čime je iznivelisao skok sa mojom ekipom, u čemu smo vodili cijelu utakmicu. Imamo dosta prostora za napredak, vidljivo je da smo morali da imamo bolju pas igru, a o tome dosta govori 19 izgubljenih lopti", objasnio je Ante Nazor, strateg Zadrana.

Budućnost Voli - Zadar 71:63 (20:18, 16:18, 24:11, 11:16)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Pukl, Majić, Krejić (Slovenija).

Budućnost Voli: Kuk 8, Šehović, Dašić 11 (4-4), Planinić 3 (2-1), Subotić 9 (1-1), Vitkovac 4, Baćović, Popović, Ivanović 2, Rejnolds 14, Paunić 20 (1-0), Rikić.

Zadar: Kraljević 3 (2-1), Vraneš 4, Šango, Sobin 18 (6-6), Širko 8 (1-1), Špaleta, ramljak 5 (2-1), Bošnjak 14 (2-2), Barać 11 (4-3), Jurica.

Solnok - Mega Leks 88:77 (22:24, 27:23, 15:17, 24:13)

Igokea - Olimpija 83:77 (23:16, 17:27, 22:17, 21:17)

Nedjelja

Krka - Crvena zvezda (17)

Cedevita - Cibona (19)

Ponedjeljak

Partizan - Levski (18)

Metalac - MZT (20.30)

Tabela: Crvena zvezda 20-0, Budućnost 16-5, Cedevita 14-6, Partizan 13-7, Olimpija 11-10, Zadar 10-11, Solnok 10-11, Krka 10-10, Mega Leks 8-13, Metalac 9-11, Cibona 9-11, Igokea 6-15, MZT 6-14, Levski 1-19.