Atlanta za istoriju, januar završila sa skorom 17-0

Ovo je ujedno za Houkse bila 19. uzastopna pobjeda (ukupan skor 40-8), a trijumfalni niz traje još od 27. decembra 2014. godine
1 komentar(a)
Džef Tig, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 01.02.2015. 07:44h

Atlanta, koja igra jednu od najboljih sezona, ispisala je novu stranicu u istoriji najjače lige na svijetu.

Houksi su savladali Filadelfiju i postali prva ekipa koja je jedan mjesec završila sa skorom 17-0.

Ovo je ujedno za njih bila 19. uzastopna pobjeda (ukupan skor 40-8), a trijumfalni niz traje još od 27. decembra 2014. godine.

“Bila je ovo teška utakmica, morali smo da se borimo i dođemo do pobjede na bilo koji način”, rekao je Džef Tig, bek Atlante.

"Jastrebovi" su na taj način srušili rekord Los Anđeles Lejkersa, koji su decembra 1971. godine imali 16 pobjeda u nizu.

Orlanda nastavlja sa lošom serijom, protiv Dalasa je upisao osmi vezani poraz, a 14. u posljednjih 16 utakmica.

Bio je ovo 12. duel u nizu u kome su “magični” primili 100 ili više poena.

Nikola Vučević je opet bio na nivou - 16 poena, 17 skokova, ali premalo da se izbjegne poraz.

Nakon novog neuspjeha, izvjesno je da će, kako prenose mediji, Orlando smijeniti trenera Žaka Vona.

Kevin Lav je odigrao prvi meč u Minesoti protiv tima iz koga je ljetos otišao u Klivlend, ali nije imao milosti (14, 17 skokova).

Ipak, najzaslužniji za trijumf Kavalirsa bio je Lebron Džejms, koji je 18 od 36 poena dao u posljednjoj četvrtini.

Nikola Peković je meč završio sa dabl-dabl učinkom (14, 12 uhvaćenih lopti).

Toronto je protiv Vašingtona imao 21 poena prednosti u drugom poluvremenu, ali je tek poslije produžetka uspio da slavi.

Junak trijumfa je Kajl Louri, koji je postigao sedam od 11 poena svog tima u dodatnom vremenu.

Los Anđeles Klipersi su stigli do osme pobjede u posljednjih deset mečeva, ovog puta su pregazili San Antonio pred njegovim navijačima.